رییس ستاد انتخابات استان آذربایجان شرقی از مشارکت بیش از ۶۰ درصدی مردم استان در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری خبر داد و گفت: خوشبختانه مردم استان ما نیز همانند اکثر استان‌های کشور، حماسه سیاسی بی نظیری خلق کردند.

به گزارش تبریزمن، دکتر سعید شبستری در گفت‌وگو با خبرنگاران، افزود: بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در استان در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری شرکت کردند که میزان شرکت‌کنندگان در شهرستان تبریز، بیش از ۶۰۰ هزار نفر بود.

وی ابراز کرد: شمارش آرا در تمام حوزه‌های انتخابیه استان به پایان رسیده است و به جز حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر نتایج بقیه حوزه‌ها اعلام شده است.

رییس ستاد انتخابات استان اظهار کرد: در شش حوزه انتخابیه از ۱۳ حوزه انتخابیه استان انتخابات به دور دوم کشیده شده است و اطلاعاتی که از حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر تا این لحظه به دست آمده نشان می‌دهد که در مجموع تکلیف ۹ کرسی از ۱۹ کرسی استان در مجلس شورای اسلامی در دور دوم مشخص می‌شود.

شبستری گفت: تاکنون حوزه‌های انتخابیه “کلیبر، خداآفرین و هوراند”، “ورزقان”، “بناب””، “ملکان”، “بستان‌آباد”، “هشترود و چاراویماق” و “میانه” نمایندگان خود را شناخته‌اند و انتخابات در حوزه‌های “مرند و جلفا”، “مراغه و عجب‌شیر”، “سراب”، “اهر و هریس” و “شبستر” به دور دوم کشیده شده است.

به گفته وی در حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر نیز به احتمال زیاد تکلیف دو کرسی در دور اول و چهار کرسی در دور دوم انتخابات مشخص خواهد شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :