دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی با بیان اینکه مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از سوء مصرف باید همگانی شود، گفت: اجرای برنامه های مبارزه با مواد مخدر از سازمان های مردم نهاد به طور قابل توجهی گسترش یافته است و این سازمان ها نقش آفرینی مهمی در این ارتباط دارند.

به گزارش تبریزمن، به نقل  از روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی محمد علی نصرتی روز سه شنبه با حضور در آیین زنجیره انسانی ‘ نه به اعتیاد’ در پارک ائل گلی تبریز افزود: رویکرد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی استفاده بهینه از ظرفیت ها و توانایی های بالقوه و بالفعل این سازمان ها و گروه های فعال مردمی است.

وی گفت: این سازمان ها به عنوان عوامل اجرایی و عملیاتی دولت می توانند کمک بزرگی در راستای اجرای راهبردها و سیاست های اجرایی مبارزه با مواد مخدر به شمار روند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی گفت: مردم به اندازه احساس خطر باید در راستای پیشگیری از اعتیاد گام بردارند.

وی افزود: بسیاری از ناهنجاری ها و مشکلات اجتماعی با تقویت احساس مسئولیت همگانی و فراهم کردن زمینه مشارکت مردم در سریع ترین زمان ممکن مرتفع می شود.

نصرتی ابراز امیدواری کرد تا با گسترش و توسعه مشارکت سازمان های مردم نهاد، برنامه ها و فعالیت های پیش بینی شده در اسناد قانونی مبارزه با مواد مخدر با انسجام و کیفیت مناسب تری تحقق یابد.

در این آیین غنچه های هلال و اعضای کانون دانش آموزی ضمن مشارکت در این طرح از عواقب و مضرات اعتیاد و چگونگی مبارزه با آن آگاهی یافتند و در نهایت با اجرای سرود و مسابقه نقاشی با موضوعات اعتیاد و مواد مخدر به کار خود خاتمه دادند.

آذربایجان شرقی با سه میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت در مرزهای شماغربی کشور و در مسیر جاده ابریشم قرار دارد و این موقعیت جغرافیایی مبارزه با مواد مخدر را در سطح این استان، مورد توجه جدی مسئولان قرار داده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :