شهردار تبریز، توسعه مشارکت‌های شهروندی را لازمه تحقق برنامه‌های فضای سبز عنوان کرد.

به گزارش تبریزمن، دکتر صادق نجفی، صبح امروز در مراسم روز درختکاری با بیان این مطلب خاطرنشان کرد: شهرداری تبریز تمام همت خود را برای تقویت حوزه‌های زیست‌محیطی به کار گرفته است؛ این تلاش‌ها تنها در صورت مشارکت‌ و تاثیرگذاری شهروندان، بروز خواهد داشت.

وی تصریح کرد: تصور کنیم که هر خانوار تبریزی در روزهای منتهی به بهار، یک اصله نهال بکارد، در این صورت بدیهی است که شهر در یک چشم‌انداز پنج ساله، از فضایی باطراوت، سالم و زیبا برخوردار خواهد شد.

دکتر نجفی با بیان این‌که حفاظت از محدوده‌های درختکاری، مهم‌تر از کاشت نهال است، افزود: شهرداری با توزیع نهال رایگان و تعریف منابع آبی در محدوده‌های درختکاری، زمینه‌های توسعه فضای سبز شهری را فراهم کرده است؛ با این حال، نقش‌آفرینی شهروندان مکمل این برنامه‌‌ها است.

شهردار تبریز ادامه داد: برنامه‌های درختکاری امسال با کاشت ۵۰۰ هزار اصله نهال در مناطق دهگانه، نقش اساسی در تلطیف وضعیت زیستی شهر تبریز خواهد داشت.

گفتنی است شهردار تبریز به همراه فرماندار شهرستان تبریز، با غرس یک اصله نهال در نخستین روز هفته منابع طبیعی، ضمن تاکید بر حفظ منابع طبیعی، در توسعه و ترویج فرهنگ درختکاری و فضای سبز مشارکت کرد.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :