رئیس ستاد انتخابات شهرستان عجب‌شیر گفت: ۷۳درصد جمعیت واجد شرایط رای دهنده این شهرستان در انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی شرکت کردند.

به گزارش تبریزمن، ابراهیم طاهری بامداد روز شنبه در عجب‌شیر با تجلیل از حماسه بزرگ مردم در انتخابات اظهار داشت: مردم با حضور باشکوه خود در واقع مشت محکمی به دهان دشمنان اسلام و نظام اسلامی وارد کردند و اقتدار نظام را به اثبات رساندند.

وی افزود: مردم عجب‌شیر پای صندوق‌های رأی حاضر شدند و دین خود را به امام راحل و مقام معظم رهبری و آرمان‌های شهدای والامقام ادا کردند.

فرماندار شهرستان عجب‌شیر با مطلوب ارزیابی کردن روند برگزاری انتخابات در این حوزه انتخابیه گفت: خوشبختانه تمهیدات لازم برای برگزاری انتخاباتی سالم و با شکوه اندیشیده شد و روند انتخابات به صورت دلخواه و مطلوب به سرانجام رسید.

فرماندار عجب‌شیر خاطرنشان کرد: از مجموع ۵۱ هزار افراد واجد شرایط در شهرستان عجب‌شیر و قلعه‌چای، تعداد ۳۷ هزار و ۳۴۳ رأی وارد صندوق‌ها شد و بیش از ۷۳ درصد واجدان شرایط رأی دادند.

فرماندار شهرستان عجب‌شیر تعداد کل برگه‌های رای ماخوذه در شهرستان عجب شیر را ۳۷ هزار و ۲۹۹ برگ رای اعلام کرد و افزود: از این تعداد برگ‌های تعرفه مصرف شده ۳۷ هزار و ۳۴۶ برگ رای و ۳۷ هزار  و ۳۳۵ برگ داخل صندوق‌ها و تعداد ۳۶ رای باطله و تعداد ۲ هزار  و ۸۹۴ برگ رای باطله ماخوذه و تعداد ۳۴ هزار و ۴۰۵برگ رای صحیح است.

طاهری تصریح کرد: از مجموع آرای مأخوذه، علی جلیلی شیشوان با کسب ۱۰هزار و۶۱۷ رأی بیشترین رأی را کسب کرد.

وی ادامه داد: در این انتخابات ۷هزار و ۸۷۴ رای به محمد رهبری و ۴ هزار و ۱۰۵ رای به مهدی دواتگری، ۳ هزار و ۶۳۴ رای به سعید محمدی و۲ هزار و ۳۱۴ رای به محمدعلی حسین‌زاده و  یک هزار و ۵۵۴ رای به جعفر آهی که به ترتیب دوم تا پنجم نامزد دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شهرستان عجب شیر را کسب کردند.

طاهری کسب آرای انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری اشاره کرد وافزود: محسن مجتهد با کسب ۱۹ هزار و ۶۶۳ رای بیشترین و علی ملکوتی ۱۳ هزار و ۲۱۸ رای و محمدتقی پورمحمد ۱۰ هزار و ۱۴رای و محمد فیضی ۸ هزار و ۵۵۰ رای و هاشم هاشم‌زاده ۸ هزار و ۲۳۸ رای به پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در این حوزه انتخابیه کسب کردند.

حوزه انتخابیه مراغه وعجب شیر وسراجو و جوانقلعه یک نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد که ۲۰ کاندیدای مجلس شورای اسلامی در صحنه رقابت انتخاباتی حضور داشتند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :