مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: همزمان با روز خبرنگار نشست بررسی مسائل خبرنگاران و اصحاب رسانه با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تبریز برگزار می شود.

به گزارش تبریزمن، محمد محمدپور اظهار داشت: این آیین با حضور پزشکیان نائب رئیس مجلس شورای اسلامی، سلمان خدادادی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، محمداسماعیل سعیدی عضو کمیسیون فرهنگی و زهرا ساعی ناظر مجلس در شورای عالی اداری، سعید شبستری معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی و جمعی از اصحاب رسانه شانزدهم مردادماه جاری ساعت ۱۰ صبح در تالار اقبال آذر مجتمع فرهنگی هنری ۲۹ بهمن تبریز برگزار می شود.

وی افزود: آیین گرامیداشت روز خبرنگار امسال به شیوه ای متفاوت و صرفا با محوریت موضوع خبرنگار و با گرامیداشت یاد و خاطره خبرنگار فقید مرتضی اعلمی برگزار می شود.

محمدپور،  ایجاد بصیرت و آگاهی در افکار عمومی را اصلی ترین رسالت خبرنگاران  عنوان کرد و گفت: روز خبرنگار فرصتی است تا به جایگاه ویژه ی خبرنگاران توجهی دیگرشده و نقش و کارکرد فعالان این حوزه را بازبینی کنیم.

وی تاکید کرد: در برهه ی کنونی که عصر ارتباطات و اطلاعات است، تاثیرگذاری رسانه و خبرنگاران دارای ابعاد مختلف و وسیعی است که باید با وقوف به این موضوع بستر مناسب را برای فعالیتهایشان فراهم نماییم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، تاکید کرد: خبرنگاران همواره منشا اثر هستند و جامعه را رهبری می کنند؛ در نتیجه کیفیت رسانه در لایه های جامعه تاثیر گذار است.

وی با گرامی داشت یاد و خاطره شهید صارمی و شهدای دیگر خبرنگار خاطرنشان کرد: جامعه باید بیش از پیش با تاثیر نقش آفرینی های شهدای رسانه آشنا باشد و گرامیداشت روز شهادت خبرنگار شهید صارمی فرصت مناسبی برای این امر است.

براساس این گزارش در حال حاضر ٢٨٧ رسانه دارای مجوز در استان آذربایجان شرقی فعالیت می کند که از این تعداد ٢٠٣ نشریه شامل ١٣ روزنامه، ۴۵ هفته نامه، ٣٣ دو هفته نامه، ٣٧ ماهنامه، ۵ دوماهنامه، ۵٠ فصلنامه، ١٧ دو فصلنامه و سه سالنامه هستند.

همچنین ٧٨ پایگاه خبری و شش نشریه الکترونیک در این استان فعال هستند و این رقم قابل توجه، استان آذربایجان شرقی را از لحاظ کیفی و کمی در زمره ی استانهای فعال در حوزه  مطبوعات و خبرگزاریها قرار داده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :