شهردار منطقه ۶ تبریز اظهار داشت: شهرک صیاد شیرازی در ورودی غرب تبریز با مشکلات زیرسازی و اساسی مهمی روبرو است که شهرداری با پیگیری تامین نیازهای رفاهی اهالی و ساکنان این شهرک با نهادهای مرتبط همکاری می کند.

به گزارش تبریزمن، سیاوش مکانی، در گفتگو با برنامه شهریمیز گفت: این شهرک در مسیر ورودی غرب تبریز توسط شرکت تعاونی دادگستری احداث شده اما اهالی برای تکمیل واحدهای مسکونی با مشکلاتی روبرو هستند که نیاز به همکاری سازمانها و ارگانهای مرتبط وجود دارد.

وی افزود: شهرداری منطقه ۶ تبریز مصمم به ایجاد تحرکات و اصلاحاتی در مسیر و محدوده شهرک صیاد شیرازی برای تامین نیازهای اهالی و افزایش ساخت و سازهای این منطقه است.

وی با اشاره به افزایش مناطق ۱۱ و ۱۲ شهرداری افزود: شهرداری منطقه ۶ در محدوده شمالغرب تبریز، شامل شهرکهای بهشتی، امام (ره)، قراملک، شنب غازان، قراملک، خانه سازی، خطیب، رسالت، و روستاهای آناخاتون، الوار و مایان اولیا و سفلی است که در تقسیم بندیهای جدید مناطق شهرداری تغییری در این منطقه ایجاد نشده است و کما فی سابق در خدمت شهروندان ساکن این حوزه خواهیم بود.

مکانی، با اشاره به اجرای طرحی برای جمع آوری مشاغل و صنوف مزاحم از سطح شهر و تجمیع آنها در شهرک صنفی صنعتی مایان طی سالیان گذشته یادآور شد: متاسفانه این شهرک از لحاظ تاسیسات زیربنایی مشکلاتی روبرو بود که با همکاری ادارات آب و برق و مشکل احداث برخی واحدها حل شده و به زودی با صدور تائیدیه استانداری ساخت و ساز در این شهرک انجام خواهد شد.

شهردار منطقه ۶ تبریز، با بیان اینکه آب رسانی در معابر اصلی و خط اصلی آب شرب این شهرک انجام شده، ادامه داد: با آماده سازی معابر پروژه شهرک صنفی صنعتی مایان و سوق یافتن مشاغل و اصناف مزاحم از سطح شهر تبریز به این شهرک چهره این کهن شهر فرهنگی، تاریخی از مصادیق آلودگی بصری پاک شده و معابری در شان شهروندان بافرهنگ تبریزی خواهیم داشت.

مکانی با اشاره به اجرای پروژه های عمرانی منطقه در یکسال گذشته، گفت: چندین پروژه جدولگذاری و آسفالت ریزی، مسیرگشایی، احداث پارک و… برای تامین رفاه ساکنان منطقه، اجرا شده و با تکمیل پل آجی چای، پروژه احداث مسیر دور برگردان این پل به منظور کاهش ترافیک و حوادث رانندگی احتمالی در دست مطالعه است.

شهردار منطقه ۶ اضافه کرد: اغلب پروژه های عمرانی که در ابتدای سال جاری آغاز شده بود خاتمه یافته و یا پروژه هایی از جمله تعریض میدان راه آهن تا جاده مایان در دست اجراست و همچنین طرحهای اصلاحات هندسی و برخی طرحها با تصویب در کمیته فنی معاونت حمل و نقل به منظور کاهش حوادث منطقه اجرا خواهد شد.

مکانی با بیان اینکه به دستور شهردار محترم کلانشهر تبریز، ورودی شمالغرب تبریز از طرف مرند تا پایان سال بهسازی می شود گفت: در سال ۹۵ بصورت ویژه عملیات عمرانی باندهای کندرو و تندرو این مسیر بهسازی و همچنین با نصب المان مناسب در مسیر ورودی شهر، سایت ویژه گردشگری با امکانات لازم رفاهی مسافران احداث خواهد شد.

وی همچنین از ساماندهی مسیر جاده مرند خبر داد و افزود: کلیه موانع زشت و ناهمگون براساس وظیفه قانونی برداشته شده و اکنون موردی از جمله تانکرساز و کیوسک و… در این مسیر دیده نمی شود، تلاش می کنیم در ادامه اجرای طرح بهسازی ورودی غرب تبریز قبل از نوروز ساخت سایت گردشگری و نصب المان را کلنگ زنی کنیم.

شهردار منطقه ۶ تجمیع آبهای سطحی تبریز در محدوده کانال ایلی سو را از دیگر معضلات این حوزه دانست و اظهار داشت: در زمان بارندگی و افزایش آسطح آبهای زیرزمینی سرریز شده و برای شهروندان و واحدهای صنفی و کارخانجات محدوده مشکل ساز می شود، که با دستور شهردار محترم تبریز این رودخانه طرح مناسبی طراحی و اصلاح خواهد شد.

مکانی درخصوص برنامه های اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه ۶ با تاکید بر اینکه حضور بخش خصوصی، با تامین امنیت سرمایه گذاری و ایجاد فضای مناسب انجام خواهد شد، گفت: تلاش می کنیم فضای سرمایه گذاری و جذب بخش خصوصی با رفع موانع بوروکراسی اداری ایجاد شود.

وی یادآور شد: ۸۵ هکتار از مساحت منطقه ۶ از جمله بخشهایی از خانه سازی، شهرک شهید بهشتی، قراملک، مایان و… بافت فرسوده و منطقه بکر برای سرمایه گذاری است.

مکانی با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان شهر نمونه گردشگری گفت: در این راستا برای جذب گردشگر برنامه ریزی هایی انجام شده برای بهسازی و معرفی برخی پتانسیلها و ظرفیتهای تاریخی و فرهنگی غرب تبریز که با مساعدت سازمان میراث فرهنگی و اداره کل اوقاف انجام خواهد شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :