به گزارش تبریزمن، تیم تراکتورسازی این روز ها شرایط خوبی ندارد. امروز به نظر می رسد پس از برگزاری تمرینات پشت درهای بسته قبل از بازی، تصمیم گرفته شده تا تمام عوامل تیم از بازیکنان گرفته تا تدارکات حق مصاحبه نداشته باشند. بدون توجه به صحت یا عدم صحت این خبر، تصمیمات گرفته شده توسط سرمربی و مدیریت تیم نشان از وضعیت نابسمان در نتایج باشگاه دارد.

حمایت همه جانبه در هر شرایطی، از ویژگی هایی می باشد که هواداران تراکتورسازی را از سایر هواداران فوتبال در کشور متفاوت می کند. هدف از این نوشته نیز تخریب و تحقیر هیچکدام از عوامل مجموعه بزرگ تراکتور از مدیریت گرفته تا هواداران نمی باشد، اما بد نیست نگاهی به مشکلات و چالش های پیش روی تراکتورسازی داشته باشیم تا با یادآوری آن ها در پایان فصل حسرت غفلت از این موارد را نداشته باشیم. حمایت همه جانبه خوب است، اما حمایت بدون تعقل و منطق، تعصب بی جا و مخرب است. مشکلات برای حل شدن ابتدا باید مطرح شوند، در ادامه نگاهی داریم به بخشی از مشکلات بروز موجود در تیم تراکتورسازی که باعث عدم نتیجه گیری مناسب این تیم در بازی های اخیر شده است:

– عدم هماهنگی بازیکنان تازه وارد

مدیریت باشگاه گرچه روی کاغد عملکرد خوبی داشته و بازیکنان صاحب نامی را به تیم اضافه کرده اند، اما این نکته را نیز فراموش کرده اند که تغییر اسکلت اصلی تیم باعث عدم شناخت و هماهنگی بازیکنان در تیم جدید خواهد شد. تمام سه خط دفاعی، هافبک و تهاجمی تیم تراکتورسازی – با ترکیب چیده شده توسط تونی – تجربه ی بازی در کنار یکدیگر را ندارند. همین امر باعث اشتباه محاسباتی بازیکنان و از دست رفتن موقعیت های فراوان برای تیم می شود. مدیریت باشگاه در صورتی که با تفکر فوتبالی اقدام به جذب این تعداد بازیکن را کرده اند، اعتراضات به عدم نتیجه گیری تیم در هفته های ابتدایی را به نتایج آخر فصلی ترجیح داده اند. با این حال شاید امتیازات از دست رفته در اوایل فصل یقه آن هارا در پایان فصل بگیرد. جبران فاصله ی ۵ امتیازی با صدرجدول که در همین هفته های ابتدایی شکل گرفته است نیز خود چالشی بزرگ است.

IMG_2607

– عدم استقبال هواداران از دیدار های تراکتور

تراکتورسازی فصل گذشته با بازیکنان نه چندان ستاره و گمنام خود – که در پایان فصل ستاره شدند – هیچ وقت تنها نبود و در استادیوم یادگار امام به بهترین نتایج دست یافته و امتیازات را درو می کرد. ۲۰ هزار نفر از حداقل های هواداران برای حضور در استادیوم یادگار امام بود اما کافی است نگاهی به سه بازی ابتدایی تراکتور در فصل اخیر داشته باشیم. سه بازی که هواداران می توانستند با حضور پر شور خود به تیم برای کسب ۹ امتیاز کامل کمک کنند. صرف نظر از دلایل عدم حضور هواداران در استادیوم یادگار امام، این مورد باعث ایجاد نقطه ضعفی بزرگ برای سرخپوشان آذربایجان خواهد شد.

– بازیکنان سرباز!

هر اندازه حرفه ای باشیم و حرفه ای فکر کنیم، نمی توانیم از بازیکنان سرباز بگذریم. سرباز ها هر چه قدر هم به فکر آبرو و اثبات کیفیت بالای خود برای حضور در تیم ملی باشند، باز هم نمی توانند همچون یک بازیکن با انگیزه معمولی برای تراکتورسازی مفید واقع شوند. حداقل این است که ذهنیت منفی ایجاد شده به آن ها، باعث افت کیفیت بازیشان خواهد شد.

از طرف دیگر هر از گاهی اخباری مبنی بر استفاده سرباز ها از کسر خدمت و موارد دیگر برای جدایی از تراکتور در نیم فصل به گوش می رسد. در صورت صحت این اخبار، فاجعه ای بزرگ در انتظار سرخپوشان خواهد بود که هنوز شفاف سازی در این خصوص صورت نگرفته است.

سروش

– عدم بازی رو به جلو در تیم

فصل گذشته را به خاطر بیاورید. شاگردان خطیبی در اوایل و تونی در اواخر فصل به محض دریافت توپ رو به جلو حرکت کرده تمام بازیکنان خود را برای حمله ای سریع آماده می کردند. همچون تیری که از کمان رها می شود. این سرعت در اواخر فصل با دانش فنی سرمربی پرتغالی نیز ترکیب شد تا تراکتوری قدرتمند تر نیز شاهد باشیم. با این حال فعلا در فصل جدید این سرعت در حرکات بازیکنان دیده نمی شود.

تراکتور پرسپولیس

تنها نکته ی امید بخش …

باید توجه داشت که اکثر تیم های ایرانی بدون آماده سازی اصولی و برنامه ریزی فنی خود را وارد مسابقات کرده و در رقابت ها شرکت می کنند. این امر باعث می شود تا نسبت به برخی تیم های حرفه ای تر، از آمادگی بدنی بهتری برخوردار بوده و در اویل فصل نیز نتایج بهتری کسب کنند. سیستم علی اصغری به خوبی در فوتبال ایران جواب داده و می دهد – پرافتخار ترین مربی ایران گواهی این مدعاست – با این حال این نوع بازی کردن نیز به شرایط خاصی همچون لابی و هماهنگی های مختلفی نیاز دارد که رفته رفته اثر خود را از دست داده و در اواخر فصل کار دست عوامل باشگاه می دهد.

با این حال تراکتورسازی تیمی است که به دلیل حضور سرمربی حرفه ای در راس خود، برنامه ریزی اصولی داشته و رفته رفته خود را پیدا خواهد کرد. اما نکته مهم این است که هماهنگی کی اتفاق می افتد…

 00000747


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :