معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه دانشگاه‌ها باید نقش اصلی احیای دریاچه را در استان داشته باشند، گفت: گروه‌های پایش در دانشگاه باید وارد عمل شده و با ارائه برنامه‌ها و نظرات ستاد احیای دریاچه ارومیه را راهنمایی کنند.

به گزارش تبریزمن،سعید شبستری خیابانی در جلسه ستاد احیای دریاچه ارومیه، با اشاره به اهمیت سمن‌ها و مجموعه‌های مردم‌نهاد آذربایجان شرقی در موضوع احیای دریاچه ارومیه، اظهار داشت: علاقه و پشتکار سمن‌ها در استان قابل‌ستایش است و علت بازخوردهای ضعیف در این مجموعه‌های مردم‌نهاد، عدم وجود مسیر و برنامه‌هایی است که ستاد دریاچه ارومیه باید این برنامه‌ها و مسیرها را در اختیار سمن‌ها قرار داده و در صورت لزوم، بازخورد و عملکرد از سازمان‌های مردم‌نهاد را تحویل گیرد.

وی افزود: هرچه تعداد دیدگاه‌ها بیشتر باشد، باعث می‌شود میدان دید افزایش یافته و تمامی مشکلات مشاهده شده و برای راه‌حل آن تصمیماتی اخذ شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه دانشجویان و دانشگاه‌ها باید نقش اصلی احیای دریاچه را در استان داشته باشند، خاطرنشان کرد: گروه‌های پایش در دانشگاه، باید وارد عمل شده و با ارائه برنامه‌ها و نظرات، ستاد احیای دریاچه ارومیه را راهنمایی کنند.

وی با اعلام اینکه مشکل دریاچه ارومیه، مشکل فرااستانی است، ادامه داد: باید تمامی مسئولان و دست‌به‌دست هم دهند تا این مشکل را سامان داده و در حل و پیگیری آن چاره‌ای بیندیشند.

شبستری خیابانی در پایان بر اهمیت تصمیمات ستاد احیای دریاچه ارومیه تأکید کرد و گفت: باید تمامی تصمیماتی را که در جلسات ستاد احیای دریاچه ارومیه گرفته می‌شود عملی سازیم و دبیرخانه این ستاد، تصمیمات ستاد را به‌صورت جدی پیگیری کند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :