به گزارش تبریزمن، مهندس سعید محدث رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی تبریز در جلسه این هفته کمیسیون که با حضور جمع کثیری از فعالان احیای دریاچه ارومیه تشکیل شده بود در این باره گفت: متاسفانه به کما رفتن و مرگ تدریجی دریاچه از دهه های گذشته رقم خورده که یکی از بزرگترین دلایل آن حفر بی رویه چاه های عمیق و نیمه عمیق در مجاورت دریاچه است که آب خارجه از چاه های عمیق همیان آب های دریاچه است که از سالیان قبل آب دریاچه را تامین می کردند .

محدث ضمن اشاره به اینکه مشکل زیست محیطی دریاچه ارومیه تنها مختص چند استان نیست افزود :مشکل دریاچه یک مشکل ملی و فرا منطقه ای است که رفع آن عزم ملی می طلبد و خوشبختانه دولت فعلی برای حل آن گام های موثری برداشته که در آینده شاهد به ثمر نشستن این اقدامات خواهیم بود.

رییس کمیسیون خدمات شهری در ادامه ضمن اشاره به استفاده از تجهیزات بهینه ساختن مصرف انرژی و آب در ساختمان ها گفت: کمیسیون و در راس آن شورای شهر باید سازمان نظام مهندسی را ملزم به اجباری کردن استفاده از تجهیزات بهینه مصرف کردن آب در ساختمان هایی که جدیدا تاسیس می شود را بکند.

عضو شورای شهر در خاتمه نیز برای به ثمر نشستن این جلسات برای هفته آتی از معاونت فرهنگی شهرداری و مدیر عامل سازمان پارک های شهرداری دعوت بعمل خواهد آورد تا گام های اجرایی را برای فرهنگ سازی الگوی مصرف آب در سطح شهر برداشته شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :