مدیرعامل جامعه نابینایان آذربایجان‌شرقی با مهم دانسنن نگرش جامعه و مسئولان نسبت به نابینایان گفت: در حال حاضر و با فرا رسیدن روزهای سرد سال عمده‌ترین مشکل ما مسئله قطعی گاز ساختمان انجمن است که علی‌رغم وعده‌ی مسئولان مربوطه این مشکل هنوز هم حل نشده است.

به گزارش تبریزمن، “فرهاد عبدوی”در خصوص روند قطعی انشعاب گاز ساختمان جامعه نابینایان استان اظهار کرد: در جلسه‌ای که دوشنبه هفته قبل در شهرداری منطقه برگزار شد، مشکلی که حدود یکسال است با آن درگیر هستیم را مطرح کرده و وعده‌ی رفع این مشکل را گرفتیم.

وی در خصوص مشکل انجمن نابینایان استان نیز افزود: چند سال پیش با مصوبه‌ی مجلس شورای اسلامی تبریز ساختمانی را در اختیار ما قرار دادند، گاز این ساختمان به مدت ۱۱ ماه است که به بهانه‌ی احتمال نشت گاز، توسط شهرداری منطقه قطع شده است.

وی عنوان کرد: شخصا برای رفع قطعی گاز، کپسول گاز تهیه کرده و از سال گذشته سه عدد بخاری که با گاز مایع کار می‌کنند را مورد استفاده قرار دادیم که این مسئله نیز به نوبه خود می‌تواند زمینه‌ساز مشکلات فراوانی باشد.

وی در رابطه با تلاش‌هایی که در زمینه رفع قطعی گاز انجام شده‌اند اظهار کرد: سال گذشته نامه‌ای را به همراه پیوستی که شامل مشکل قطعی گاز، گزارش جلسات و عملکرد هیئت مدیره جامعه نابینایان و کم‌بینایان بود خدمت “حجت الاسلام احمد حمیدی” معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز ارائه دادیم ولی متاسفانه نامه مشکلات ما در چرخه نامتناهی اداری وارد شده و تا به امروز نیز مشکل ما حل نشده است.

عبدوی به تلاش برای تغییر کاربری ساختمان جامعه نابینایان و کم‌بینایان اشاره کرد و گفت: تعدادی اتاق خالی در ساختمان جامعه نابینایان و کم‌بینایان وجود دارد که معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری حدود سه ماه است که به ما متذکر می‌شود این اتاق ها را در اختیار “خانه مهرخانواده” قرار دهیم.

وی افزود: نه تبریز آنقدر کوچک شده که مشکل کمبود مکان برای خانه مهر خانواده داشته باشیم و نه امکانات مالی و توان اجرایی ضعیفی داریم که نتوانیم مسئله اسکان خانه مهر خانواده را رفع کنیم و به زعم ما این مسئله سوء‌استفاده از قدرت و منابع تلقی می‌شود و نباید برای رفع یک معضل، آسیبی دیگر را به بدنه اجتماع وارد کرد.

عبدوی با تشریح فعالیت‌های خود و همکارانش تاکید کرد: همه‌ی همکاران در جامعه نابینایان و کم‌بینایان به صورت افتخاری فعالیت می کنند و این درست نیست که از سوی شهرداری به ما متذکر شوند که چرا صبح فعالیتی انجام نمی‌دهید در حالیکه می‌دانیم اینها همه بهانه تراشی است.

وی ادامه داد: برای اینکه بهانه‌ای دست دیگران ندهیم، برخلاف برنامه‌های کاری همکاران فعالیت‌هایمان را به صبح منتقل کردیم.

رئیس انجمن نابینایان با اشاره به اینکه موسسه‌های نابینایان و کم‌بینایان در شهرهایی مثل شیراز و اصفهان متعدد بوده و فعالیت‌های خوبی نیز دارند، تاکید کرد: تعدد اینگونه موسسات نه تنها مشکلی در پی ندارد بلکه بسیار اثربخش نیز می باشد، زیرا با همکاری و تعامل می‌توان در راستای بهبود فعالیت‌ها قدم برداشت.

شایان ذکر است؛ جامعه نابینایان استان، از سال ۱۳۶۰ فعالیت خود را با مجوز بهزیستی و همچنین استانداری آغاز کرده و تا امروزه دارای ۶۰۰ عضو فعال می‌باشد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :