من با تاج برای ماندن توافق کردم، چرا که موافق تصمیمات او بودم و تصمیمات فدراسیون فو‌تبا‌ل را قبول کردم. در حال‌ حاضر با چالش بزرگی روبرو هستیم. هر شخصی که رفتار خصمانه‌ای با تیم ‌ملی می‌کند برای من مانند عرب‌های عربستان سعودی، قطری‌ها و یا کشورهای دیگر است.

به گزارش تبریزمن، عصبانیت سرمربی تیم ملی از شرایط پایان ندارد. کارلوس کی روش در جلسه پنجم تمرینی تیم ملی مقابل خبرنگاران قرار گرفت و در مورد مسائل مختلف توضیح داد.

 سرمربی تیم ملی از وضعیت تمرینی تیم ملی رضایت نداشت و به خاطر اینکه مجوز تمرین در استادیوم آزادی در حال تعمیر برایش فراهم نشده ناراحت بود. سرمربی تیم ملی در مصاحبه ای که به  سوال های غیرحرفه ای خبرنگاران در مورد مورینیو و فینال لیگ قهرمانان پاسخ نداد . صحبت هایی در مورد ایفمارک مطرح کرد.

کی روش در این مصاحبه به ماجرای انتصاب دکتر شهاب در ایفمارک اشاره کرد و توضیحاتی هم در مورد مدیریت خصمانه مدیریت استادیوم آزادی مطرح کرد. صحبت هایی که مشخص نیست چرا سرمربی تیم ملی آنها را در مذاکرات با رییس فدارسیون مطرح نمی کند. کی روش می گوید با تاج مشکلات را حل کرده اما کماکان دچار مشکلاتی است که رسانه ها قدرت حل کردن آن را ندارند و فقط مذاکره با رییس فدراسیون آنها را مرتفع خواهد کرد. مصاحبه عصبانی کی روش را می خوانید.

از بازیکنانم تشکر می کنم

گزارشی راجع به وضعیت هفته اول اردوی تیم ملی در راه جام جهانی ارائه می کنم. آخرین اردویی هست که فرصت لازم برای بررسی بازیکنان قبل از شروع مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی داریم. طبق روال همیشه این اجازه را می خواهم که از بازیکنانم تشکر کنم که برای اهداف تیم ملی تلاش کردند. از جناب خانلری، رییس امور ورزشی پژوهشگاه نفت از جانب خودم و بازیکنانم تشکر می کنم که تمام امکانات خود را در اختیار ما قرار دادند.

۲۳ بازیکن به مقدونیه می بریم

ضرب المثلی در پرتغال داریم که می‌گوید اگر کسی تمام تلاشش را برای کاری انجام داد دیگر نیازی نیست که در آینده کاری را انجام دهد. من از حمایت مسئولان پژوهشگاه نفت تشکر می‌کنم. همان طور که می دانید بعد از پایان اردوی آماده سازی تیم ‌ملی در تهران ۲۳ یا ۲۴ بازیکن را به مقدونیه می بریم. البته هنوز وضعیت یکی از بازیکنان‌مان به دلیل مصدومیت مشخص نیست.

بازی دوم ایران در تهران برگزارمی شود

بازی دوم تیم ‌ملی هم مشخص شده است و دو طرف توافقات نهایی را انجام داده‌اند فقط فیفا باید با برگزاری آن موافقت کند که امیدوارم پس از بازگشت از مقدونیه این بازی را در تهران برگزار کنیم.

فردا نظرم در مورد پیراهن تیم ملی را می گویم

ما بررسی‌های فنی لازم درباره البسه تیم ‌ملی را انجام داده‌ایم و فردا این اطلاعات را در اختیار مهدی تاج، رییس فدراسیون فو‌تبا‌ل قرار می‌دهم.

قرار شد تاج مشکلات را حل کند

لازم می دانم که توضیحاتی را باز هم متذکر شوم. جا‌م جها‌نی برای ما از این ماه شروع می‌شود و همان طور که می دانید جلسات متعدد و طولانی را با مهدی تاج برگزار کرده‌ایم. خواسته من این بود که از ایران بروم، چرا که نقطه نظرات خودم را دارم و نمی‌توانم آنها را پنهان کنم چون شرایط واضح و شفاف بود. بعد از ۶۷ ساعت و حدود ۱۰ روز جلسات متعدد و طولانی به این نتیجه‌ رسیدیم که فدراسیون فو‌تبا‌ل و تیم ‌ملی با مدیریت مهدی تاج به موفقیت می‌رسد و گام بزرگی در راه‌حل مشکلات بر می دارد.

نگاه برخی به تیم ملی خصمانه است

افرادی در بیرون از فدراسیون فو‌تبا‌ل هنوز نگرش و برخورد خصمانه ای با ما دارند و آن را ادامه می دهند. متاسفانه افرادی در کنار ما قرار دارند اهداف شفاف و واضحی دارند و مخل رسیدن ما به اهدافمان می‌شوند. به همین دلیل و با کمال احترام نظرم رفتن بود و می خواستم به این رابطه دو طرفه پایان دهم.

مدیرورزشگاه آزادی با ما رفتارخصمانه دارد

این رفتار از سوی مسئولان و مدیر ورزشگاه آزادی صورت گرفته است. نمی دانم چه کسانی از بعد مدیریتی مسئول مدیر ورزشگاه آزادی هستند، اما آنها رفتار خصمانه ای را با ما انجام داده‌اند. این رفتارها در دو سال پیش و پارسال هم رخ داده است. در آن زمان فکر می کردیم که رفتار آنها سهوی است، ولی با تکرار آنها متوجه شدم که این رفتار از عمد است و به هیچ عنوان از ما حمایتی نکردند. این رفتار کاملا مخالف با اهداف تیم ‌ملی است. ما بازی دوستانه مهمی مقابل مقدونیه داریم ولی مسئولان ورزشگاه آزادی حتی اجازه یک جلسه تمرین در این ورزشگاه را ندادند. پارسال و دو سال پیش هم این اتفاق را رخ داد. نمی‌توانم این برخوردها را اتفاقی قلمداد کنم.

این رفتارها به تیم ملی کمک نمی کند

برای آنها افسوس می خورم و باید تاکید کنم که بسیار ناراحت هستم. مطمئنا ما متشکر مسئولان پژوهشگاه نفت هستیم، اما زمین این مجموعه غیر استاندارد و تفریحی است، چرا که ابعاد لازم برای بازی فو‌تبا‌ل را ندارد. این مساله غیر قابل قبول است و موجب ناراحتی ما شده است. این رفتارها به تیم ‌ملی کمکی نمی‌کند.

حرف های دکترشهاب را تکذیب می کنم

درباره صحبتی که دکتر شهاب مطرح کردند باید توضیحاتی را ارائه دهم. دکترشهاب می گوید که من به خاطر تنبیه او را به ایفمارک فرستاده ام . به هیچ عنوان صحبت‌هایی که او مطرح کرده است اتفاق نیفتاده است. سه نامه مختلف از دکتر شهاب و دکتر سیف، رییس کمیته‌ پزشکی فدراسیون فو‌تبا‌ل و دکتر خانلری دریافت کرده‌ام و ایمیل‌های مکتوب آنها را در اختیار رسانه‌ها قرار خواهم داد. دادن مسئولیت به دکتر شهاب برای رفتن به ایفمارک از سوی دکتر سیف بود.

ماموریت شهاب پایان حکومت تقلبی هراتیان بود

آنها به دکتر شهاب گفتند که به ایفمارک برود تا از نفوذ دشمنان تیم ‌ملی به این ساختمان جلوگیری کند که آن شخص دکتر هراتیان بود. نوشته این آقایان را در اختیار دارم و می توانید از خود آنها بپرسید. ماموریت دکتر شهاب در آنجا جلوگیری از نفوذ دشمنان تیم ‌ملی بود. دلیل حضور دکتر شهاب در ساختمان ایفمارک جلوگیری از حکومت تقلبی هراتیان در آن ساختمان بوده است و این اتفاقات از سوی افراد دیگری بوده است. من به آنها احترام گذاشتم و خواستم که دیگر دکتر شهاب با ما نباشد.

هدف ماپیروزی است

هدف ما این است که پیروز شویم و برای این کار بررسی عمیقی را در فرایند انتخاب بازیکنان به کار می گیریم. به همین دلیل احتیاج به اردوها و کمپ های این چنینی داریم. در فو‌تبا‌ل هر مربی نظر خود را دارد، اما قضاوت نهایی را مربی تیم ملی با توجه به نتایج کسب شده انجام می‌دهد.

هرکسی رفتارخصمانه کند برای من مثل عربستان است

سرمربی تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل ایران با امتناع از پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر حضور ژوزه مورینیو در منچستریونایتد و بازی فینال لیگ قهرمانان اروپا، خاطر‌ نشان کرد: خارج از حوزه تیم ‌ملی من هم مانند همه مردم یک هو‌اد‌ا‌ر هستم، ولی مطلب مهم این است که ما می‌خواهیم به جا‌م جها‌نی صعود کنیم و این کار با توجیه و بهانه امکان پذیر نیست. اگر شما دو روز صبحانه و ناهار نخورده باشید آیا با خوردن این دو وعده در روزهای آینده جایگزین آن روزها خواهد شد؟ اگر از هواپیما بدون چتر نجات بپرید آیا زنده می‌مانید؟ من با تاج برای ماندن توافق کردم، چرا که موافق تصمیمات او بودم و تصمیمات فدراسیون فو‌تبا‌ل را قبول کردم. در حال‌ حاضر با چالش بزرگی روبرو هستیم. هر شخصی که رفتار خصمانه‌ای با تیم ‌ملی می‌کند برای من مانند عرب‌های عربستان سعودی، قطری‌ها و یا کشورهای دیگر است.

درپرتغال هم از ایران حمایت شد اما…

مسئولان دولتی کشورم از ما حمایت کردند. در عمان، اردن، اتریش، امارات، استرالیا و کشورهای دیگر همه سعی و تلاش داشتند که به ایران کمک کنند، ولی مدیر ورزشگاه آزادی فردی است که رفتار خصمانه دارد. هر بار که چنین اتفاقی رخ می‌دهد به ایران لطمه وارد می‌کند. شاید برخی از افراد بگویند که کارلوس کی‌روش صحبت‌های تکراری را انجام می‌دهد ، اما اشکالی ندارد. آن افراد رفتار خصمانه خود را تکرار می‌کنند و تا زمانی که این گونه باشد هیچ کس نمی‌تواند جلوی دهان من را بگیرد. خود من هم اشتباه‌هایی دارم و نسبت به بقیه افراد مدارا می‌کنم، اما نگرش خصمانه به تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل ایران را نمی‌پذیرم.

درتبریز رفتارهای بهتری با ما خواهد شد

در طی این چند سال هر بار که گفته‌اند چمن ورزشگاه آزادی مشکل دارد، ولی چند بار هر سال هم این اتفاق تکرار می‌شود، اما دیگر صحبت‌های آنها را قبول ندارم و از تاج درخواست دارم که بازی قطر مقابل ایران در مرحله نهایی مقدماتی جا‌م جها‌نی را به تبریز منتقل کند، چرا که مطمئن هستم در تبریز رفتار بهتری نسبت به تهران با ما صورت می‌گیرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :