شاگردان رسول خطیبی برای فرار از قعر جدول و بازگشت به رقابت با بالانشینان، این هفته محکوم به کسب سه امتیاز خواهند بود.

تبریزمن، سرویس ورزشی: دو تیم صنعت نفت آبادان و ماشین سازی از ساعت ۱۶:۴۵ روز جمعه از سری رقابت های هفته نهم مسابقات لیگ برتر در چارچوب دیداری حساس به مصاف هم خواهند رفت.

سبزقبایان محبوب و پرطرفدار فوتبال آذربایجان که با جذب بازیکنانی چون آندرانیک تیموریان، پیام صادقیان، سامان نریمان جهان و مانوئل فرناندز از لالیگا، حسابی طرفداران فوتبال استان را به عملکرد خود امیدوار کرده بودند، پس از کسب چند نتیجه قابل قبول در هفته های ابتدایی، در حال حاضر یک بحران به تمام معنا را از نظر نتیجه گیری و جایگاه تیم در جدول رده بندی پشت سر می گذارند.

شاگردان رسول خطیبی در هفته اول رقابت ها در اهواز مقابل فولاد خوزستان به پیروزی رسیدند، در ادامه مقابل گسترش فولاد و صبای قم متوقف شدند، اولین باخت خود را در دربی تبریز، مقابل تراکتورسازی تجربه کردند، مقابل استقلال در تهران به تساوی رسیدند، و هم اکنون نیز با متحمل شدن سه باخت از سه بازی آخر خود در لیگ برتر مقابل سپاهان، نفت تهران و استقلال خوزستان، به عنوان قعرنشین جدول رده بندی آماده رقابت با صنعت نفت آبادان می شوند.

این نتایج و باخت های اخیر حسابی وضعیت ماشین سازی را به هم ریخته و انتظاراتی که از این تیم در ابتدای فصل می رفت، هم اکنون به ناامیدی تبدیل شده اند، با این حال هنوز هفته های زیادی تا پایان رقابت ها باقی مانده و هواداران وفادار و متعصب ماشین سازی امیدوار هستند تا بدشانسی های این تیم، از توپ هایی که به تیر دروازه برخورد می کند و گل نمی شود تا اشتباهات داوری ای که چند امتیاز را از تیمشان گرفته، به پایان برسد.

1-1

شاید گذشت زمان و هماهنگی بیشتر بین بازیکنان با کیفیت تیم که هر کدام در فصول گذشته برای تیم هایشان ستاره بوده اند، وضعیت را به کلی دگرگون کند. اما به هر حال رسول خطیبی احتمالا فرصت زیادی برای بوجود آمدن این هماهنگی ندارد و باید همین هفته و در یک بازی دشوار خارج از خانه، سه امتیاز کامل را بدست آورد، اگر می خواهد ماشین سازی را در نیمه بالای جدول نگه داشته و به رقابت با سایر تیم ها بپردازد.

در سمت مقابل بازی روز جمعه، صنعت نفتی قرار دارد که در چند هفته اول بازی ها به عنوان یک تیم تازه صعود کرده به لیگ، حسابی با نتایج خوبی که بدست آورد، شگفتی ساز شد، آن ها در سه هفته متوالی، ابتدا تراکتور سازی مدعی را متوقف کردند و در ادامه نیز مقابل سپاهان و استقلال تهران به پیروزی رسیده و به این ترتیب از ۳ بازی دشوار، با کسب ۷ امتیاز سربلند بیرون آمدند.

اما این روزهای خوش دوام چندانی نداشت و شاگردان دست نشان در ۴ بازی اخیر خود در رقابت های لیگ برتر، بدون کسب پیروزی، دو باخت و دو تساوی را تجربه کرده اند و اوضاع خوبی ندارند.

حال باید منتظر ماند و دید که از این دیدار حساس، کدام تیم بیشترین بهره را برده و به عنوان سکوی پرشی برای خود در ادامه فصل استفاده خواهد کرد، بدون شک با توجه به وضعیت جدول، سه امتیاز بازی برای ماشین سازی از اهمیتی بسیار بیشتر برخوردار خواهد بود و به نوعی سرنوشت تیم را در ادامه فصل مشخص خواهد کرد…


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :