شاگردان امیرقلعه نوعی برای ادامه حضورشان در بین مدعیان قهرمانی و حتی کسب سهمیه، کاردشواری برابر سیاه جامگان آن هم در مشهد خواهند داشت.

تبریزمن، سرویس ورزشی: دو تیم سیاه جامگان و تراکتورسازی تبریز از ساعت ۱۷:۳۰ فردا (یکشنبه) در دیداری حساس مقابل هم قرار خواهند گرفت.

دیداری که سرخپوشان تراکتورسازی در آن برای حفظ شانس قهرمانی و حتی کسب سهمیه صعود مستقیم به رقابت های لیگ قهرمانان آسیای فصل آینده و حریف مشهدی هم برای فرار از منطقه سقوط در آن خواهد جنگید.

تراکتورسازی از همان ابتدای حضور در رقابت های لیگ برتر در برابر تیم های خراسانی به مشکل برخورده و بازی ها را واگذار کرده است.

به طوری که از ۶ بازی قبلی این تیم در برابر تیم های سیاه جامگان و نیز پدیده، دیگر نماینده مشهد در رقابت های این فصل لیگ برتر، حتی یک پیروزی هم بدست نیامده و ۵ باخت و یک تساوی به ثبت رسیده است. این آمار ضعیف در اکثر بازی ها علاوه بر تراکتورسازی، برای گسترش فولاد هم صادق بوده است.

با این حال، رقابت تیم های سیاه جامگان و تراکتورسازی در هفته بیست و هفتم مسابقات لیگ برتر، برای نماینده شایسته فوتبال آذربایجان از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار است.

در حال حاضر سرخپوشان با ۴۲ امتیاز در رتبه چهارم جدول رده بندی جای گرفته اند و تیم های استفلال خوزستان، استقلال تهران و پرسپولیس به ترتیب با ۴۸، ۴۸ و ۵۱ امتیاز، بالاتر از تراکتور در رتبه های اول تا سوم جای دارند.

پایین تر از تراکتور هم نفت با ۴۲ امتیاز (تفاضل گل کمتر نسبت به تراکتور) و ذوب آهن با ۳۹ امتیاز به شدت دنبال رسیدن به رتبه های بالاتر جدول هستند.

با احتساب اینکه تنها ۴ بازی و ۱۲ امتیاز برای تراکتورسازی باقی مانده تا اختلاف ۹ امتیازی با پرسپولیس (البته در صورت برد تراکتور مقابل سیاه جامگان، این اختلاف به ۶ امتیاز می رسد که باید در سه هفته جبران شود) و نیز رقابت سختی که برای کسب سهمیه وجود دارد، هیچ چاره ای جز پیروزی در بازی های پیش رو برای سرخپوشان وجود ندارد.

برای شاگردان قلعه نوعی امکان قهرمانی وجود دارد اما نیاز به اندکی شانس برای عدم نتیجه گیری تیمی مثل پرسپولیس می باشد که با توجه به شرایط موجود اندکی بعید به نظر می رسد. با توجه به موفقیت های خوب تراکتور در لیگ قهرمانان آسیا، شاید کسب سهمیه مستقیم رقابت های فصل آینده این تورنمنت هم در نوع خود نتیجه مثبتی در فصلی که با شروع بسیار بدی همراه بود، تلقی شود.

اما همین کسب سهمیه نیز بسیار دشوار می نماید. گفتنیست که دو تیم اول رقابت های لیگ برتر و قهرمان جام حذفی به صورت مستقیم و تیم سوم لیگ هم راهی بازی پلی آف خواهد شد. تیم های استقلال تهران و ذوب آهن فینالیست های جام حذفی هستند که در این میان، استقلال می تواند در صورت قهرمانی در این جام و به احتمال قریب به یقین، قرار گرفتن در بین سه تیم بالای جدول، یک سهمیه مستقیم هم برای تیم های پایین تر از خود در جدول لیگ باقی بگذارد.

در صورت قهرمانی ذوب آهن اما شرایط برای تراکتورسازی به کلی تغییر خواهد کرد و امکان کسب سهمیه بسیار دشوار خواهد شد.

به این ترتیب می توان با اطمینان ۴ بازی پیش روی تراکتورسازی را همچون فینال هایی دانست که می تواند این تیم را به قهرمانی – با احتمال کم – و کسب سهمه – با احتمال بیشتر – نزدیک کند. اولین فینال هم مقابل تیم بحران زده و در آستانه سقوط سیاه جامگان خواهد بود که به شدت دنبال کسب امتیاز و بهبود رتبه خود در جدول می باشد.

حال باید منتظر ماند و دید که شاگردان امیرقلعه نوعی خواهند توانست طلسم عدم کسب پیروزی در مشهد را شکسته و خود را امیدوار به بازی های آینده نگه دارند یا اینکه نتیجه باز هم مطابق میل تیم میزبان رقم خواهد خورد…


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :