سرمربی تیم فوتبال پیشکسوتان ارومیه از برگزاری دیدار دوستانه با تیم پیشکسوتان تراکتور سازی تبریز در روز چهارشنبه این هفته خبر داد.

به گزارش تبریزمن، سیروس بایرامی افزود: تیم فوتبال پیشکسوتان ارومیه پیش از این یک دیدار دوستانه مقابل تیم منتخب تیم ملی ایران در جام جهانی ۹۸ فرانسه در راستای احیای دریاچه ارومیه به نفع بیماران سرطانی و با استقبال پرشور مردم ورزش دوست استان و شهر ارومیه در سالن شش هزار نفری غدیر ارومیه برگزار کرده است.

وی با اشاره به اینکه این دیدار با حمایت باشگاه شهرداری ارومیه برگزار می شود، ادامه داد: تشکیل تیمی آماده و منسجم از بازیکنان دهه های ۶۰ و ۷۰ و انجام دیدارهای خیرخواهانه و بشردوستانه از اهدافی است که برای رسیدن به آن تلاش زیادی شده است.

وی گفت: تشکیل تیم فوتبال پیشکسوتان ارومیه و حضور این تیم در لیگ فوتبال پیشکسوتان ایران یکی دیگر از برنامه هایی است که امسال به آن پرداخته می شود.

فوتبال در استان آذربایجان غربی، بیش از نیم قرن سابقه دارد و نخستین مسابقه رسمی فوتبال در خرداد ماه سال ۱۳۳۸ بین تیم کلنی ارومیه با راه آهن تبریز در زمین خاکی ورزشگاه تختی امروز شهر ارومیه برگزار شد که این بازی با نتیجه ۵ بر صفر به نفع تیم ارومیه رقم خورد.

نخستین باشگاه ورزشی در شهر ارومیه با نام استقلال (تاج سابق) فعالیت خود را آغاز کرد و بعد از آن تیم های آشور، آرارات، صنعت نفت و مدرن اسپرت نیز وارد عرصه شدند.

در سال ۱۳۶۸ تیم پاکدیس ارومیه با کسب مقام قهرمانی زیرگروه کشور به لیگ دسته یک راه یافت.

سال گذشته تیم فوتبال شهرداری ارومیه در لیگ دسته دو کشور حضور داشت و با کسب مقام قهرمانی در مرحله نخست این مسابقات توانست سهمیه خود را برای سال جاری حفظ کند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :