حساس ترین دیدار هفته ماقبل آخر لیگ آزادگان در تبریز و ما بین دو تیم مدعی صعود برگزار خواهد شد و به احتمال زیاد، نتیجه آن، تکلیف صعود ماشین را تا حد زیادی مشخص خواهد کرد.

تبریزمن، سرویس ورزشی: دو تیم ماشین سازی تبریز و مس رفسنجان از ساعت ۱۷ روز سه شنبه از سری رقابت های هفته سی و هفتم مسابقات لیگ آزادگان در استادیوم یادگار امام شهر تبریز و در حضور احتمالا پرتعداد هواداران فوتبال دوست آذربایجان مهمترین بازی هفته ما بین دو تیم مدعی صعود را برگزار خواهند کرد.

در حال حاضر تیم ماشین‌سازی با ۶۰ امتیاز در رده دوم قرار دارد و نفت آبادان و فجرسپاسی به ترتیب با ۵۸ و ۵۷ امتیاز در رده‌های سوم و چهارم قرار دارند.

 در صورتی که ماشین‌سازی در دیدار فردا به پیروزی برسد با توجه به اینکه در هفته پایانی دو تیم نفت آبادان و فجرسپاسی با یکدیگر بازی دارند صعود ماشینچی ها به لیگ برتر قطعی خواهد شد و به نوعی پس از تراکتورسازی و گسترش فولاد، سومین تیم آذربایجان خواهند بود که در فصل آینده حضور خواهند داشت.

شاگردان خطیبی برای صعود به سه امتیاز این دیدار، نیاز مبرمی دارند و  برای کسب پیروزی و صعود به لیگ برتر سراپا حمله خواهند بود و به چیزی جز پیروزی قانع نخواهند شد.  سبزقباهای تبریز که هفته گذشته نتوانستند تیم قعر جدولی گیتی پسند را شکست دهند، این هفته می آیند تا ناکامی آن بازی را جبران کنند و شهد شیرین پیروزی و صعود را به کام هواداران بچشانند.

شاگردان خطیبی همیشه نشان داده اند که مقابل تیم های قدر و بزرگ، فوتبالی زیبا و دیدنی ارائه می دهند و نتایج خوبی را کسب می کنند. پیروزی برابر فجرسپاسی در شیراز، غلبه بر نفت در مسجدسلیمان و شکست دادن نفت آبادان در تبریز از جمله این نتایج است.

ماشین سازی

اما در آن سوی ورق نیز، مقابل تیم های دفاعی و ضعیف، عملکرد چندان مناسبی نداشته و چندان موفق عمل نکرده اند. ناکامی مقابل خیبر، در خرم آباد،  پاس در همدان و توقف برابر ایرانجوان و گیتی پسند در تبریز از بازی هایی است که سبزپوشان آذربایجان به آنچه استحقاق اش را داشتند نرسیدند.

اما داستان مس رفسنجان قصه ای متفاوت دارد. مسی ها هنوز روی کاغذ شانس صعود دارند و کورسوی امیدی برای لیگ برتری شدن و همین باعث خواهد شد تا به فکر فوتبالی تهاجمی باشند و از دفاع ده نفره و ارائه بازی تاخیری خودداری کنند.

شاگردان میشو کریستچویچ روز سختی را مقابل شاگردان رسول خطیبی خواهند داشت و تقابل این دو می تواند یکی از زیباترین، مهیج ترین و حساس ترین بازی های تاریخ ماشین سازی را رقم بزند.

پیش بینی می شود که استقبالی کم نظیر از این دیدار به عمل آید و سکوهای ورزشگاه یادگار امام (ره) یکی از پرتماشاگرترین روزهایش را تجربه کند. بی شک حضور ده ها هزار نفری هواداران از این بازی می تواند انگیزه مضاعفی را به تیم تزریق کند و تیم میهمان را مقهور قدرت خویش سازد. هواداران سبزقباهای دوست داشتنی آذربایجان یکی از وفادار ترین ها هستند و این تیم را حتی در دسته های پایین تر نیز تنها نگذاشته اند و فردا روزی استثنایی برای آنهایی خواهد بود که سالهاست انتظار صعود و حضور در لیگ برتر را می کشند.

حال باید منتظر ماند و دید که آیا سومین نماینده آذربایجان هم می تواند در آخرین بازی خانگی خود در لیگ یک و در حضور پرتعداد هوادارانش جشن صعود به لیگ برتر گرفته و تعداد نمایندگان استان در سطح اول فوتبال کشور را به سه برساند یا اینکه نتیجه دیگری رقم خواهد خورد…


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :