نمایندگان فوتبال آذربایجان در هفته پیش رو به مصاف حریفان خود در مرحله یک شانزدهم نهایی مسابقات جام حذفی خواهند رفت.

تبریزمن، سرویس ورزشی: تیم های تراکتورسازی، گسترش فولاد و ماشین سازی سه نماینده این فصل استان در سطح اول فوتبال کشورمان هستند که در دو جبهه لیگ برتر و جام حذفی به مصاف حریفان می روند. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به بازی های مرحله یک شانزدهم نهایی رقابت های جام حذفی و بررسی وضعیت این سه تیم برای رویارویی با حریفانشان در این مرحله:

• ملوان – تراکتورسازی/ دیدار مهم و دشوار در انزلی

شاگردان امیرقلعه نویی پس از دو هفته عدم نتیجه گیری مناسب و در حد و اندازه های یک تیم مدعی قهرمانی مقابل سایپا و فولاد خوزستان و به تبع آن، از دست دادن صدر جدول، این هفته موفق شدند در تبریز رقیب همشهری خود، گسترش فولاد را با نتیجه دو بر صفر شکست داده و خود را در کورس قهرمانی همراه با پرسپولیس نگه دارند.

هرچند پیروزی مقابل گسترش فولاد، صدرنشینی را دوباره به تراکتوری ها بازنگرداند، با این حال از نظر روحی و روانی نتیجه خوبی بود تا سرخپوشان در دیدار حساس خود مقابل ملوان در رقابت های جام حذفی، با شرایط بهتری وارد زمین مسابقه شوند.

ملوانی که در حال حاضر با سرمربیگری محمد مایلی کهن، وضعیت نسبتا خوبی در رقابت های لیگ دسته یک داشته و با کسب ۲۱ امتیاز از ۱۱ بازی در رتبه چهارم این جدول قرار گرفته است. قوی سپید انزلی در ۵ بازی اخیر خود به سه پیروزی دست پیدا کرده و تنها یک باخت مقابل گل گهر سیرجان متحمل شده است.

دو تیم تابحال ۱۵ بار در چارچوب رقابت های مختلف به مصاف هم رفته اند که از این تعداد ۷ برد سهم تراکتور و تنها دو برد سهم ملوانی ها بوده است، ۶ بازی نیز با نتیجه تساوی به اتمام رسیده، با این حال در ۷ بازی ای که در انزلی و به میزبانی ملوان برگزار شده، تراکتور تنها یک بار به برد دست پیدا کرده و در سایر بازی ها ۵ تساوی و یک باخت را تجربه کرده است.

هر دو تیم تراکتورسازی و ملوان سابقه قهرمانی در رقابت های جام حذفی را دارند و بدون شک بازی دو تیم که دوشنبه، دهم مهرماه و از ساعت ۱۴:۰۰ برگزار خواهد شد، حساسیت بسیار بالایی را خواهد داشت. بخصوص اینکه با توجه به آسان تر بودن مسیر رسیدن به فینال از این نیمه مسابقات با توجه به حذف پرسپولیس و استقلال خوزستان، تیم برنده شانس زیادی برای قهرمانی خواهد داشت.

تراکتور

ماشین سازی – خونه به خونه / سبزقبایان و مصاف با تیم آماده دسته یکی

شاگردان رسول خطیبی در روز های سختی که سپری می کنند، نیازمند یک برد روحیه بخش هستند تا از نوار باخت خارج شده و اندک اندک به روز های خوب خودشان بازگردند.

ماشین سازی در این فصل رقابت ها از همان آغاز چه از نظر مهره و چه از نظر حمایت های مسئولین و مردم در بهترین وضعیت قرار داشت، حمایت ها و امیدواری هایی که به این تیم وجود داشت باعث شد تا بازیکنانی چون آندرانیک تیموریان، پیام صادقیان، سامان نریمان جهان و مانوئل فرناندز به ترکیب تیم اضافه شوند.

با این حال پس از گذر از هفته اول تیم تحت هدایت رسول خطیبی دیگر نتوانست طعم برد را بچشد و در هفته های اخیر نیز در شرایط بحرانی کامل به سر می برد.

ماشین سازی در ۵ بازی گذشته خود همه را مغلوب شده و سیزده بار دروازه خود را بازشده دیده است. این نتایج تاسف بار باعث شده تیم محبوب فوتبال آذربایجان تنها با کسب ۶ امتیاز از ده بازی گذشته و با تفاضل منفی ۱۱ در قعر جدول رده بندی جای بگیرد.

با این حال سبزقبایان در مرحله اول جام حذفی مقابل اتحاد لردگان با نتیجه ۱۱ بر ۲ به برتری رسیدند و موفق شدند در مرحله یک شانزدهم نهایی حضور پیدا کنند. با این حال با توجه به شرایطی که دارند، کار بسیار سختی مقابل خونه به خونه بابل خواهند دشت.

تیم مازندرانی در ۵ بازی گذشته خود به ۴ پیروزی رسیده و یک با نیز با تساوی متوقف شده است. اکبر میثاقیان، سرمربیگری خونه به خونه موفق شده تا در ۱۱ هفته گذشته ۲۲ امتیاز بدست آورده و در رتبه دوم جدول رده بندی لیگ دسته یک قرار بگیرد.

باید منتظر ماند و دید که آیا بالاخره ماشین سازی می تواند با کسب یک برد روحیه بخش، با شرایط خوبی راهی تعطیلات شده و در ادامه بازی ها خود را در جدول بالا بکشد یا اینکه تیم آماده خونه به خونه باعث تغییر و تحولات در این تیم خواهد شد…

این دیدار فردا (دوشنبه) از ساعت ۱۴:۰۰ در تبریز برگزار خواهد شد.

ماشین سازی

مس رفسنجان – گسترش فولاد/ کمالوند به دنبال جبران باخت در دربی با صعود

شاگردان کمالوند چهاردهم آبان، پس از برتری ۵ بر صفر برابر امید شهرداری اراک در مرحله اول رقابت ها، این بار به مصاف مس رفسنجان خواهد رفت تا برای صعود به دور یک هشتم جام حذفی تلاش کند.

شاگردان کمالوند وضعیت چندان مناسبی در جدول رده بندی رقابت های لیگ برتر ندارند و علی رغم انجام بازی های خوب و ایجاد موقعیت های فراوان گلزنی، تا بدینجا موفق نشده اند امتیازات خوبی جمع آوری کنند.

در آخرین بازی نیز گسترشی ها در دربی تبریز با دو گل مقابل تراکتور نتیجه را واگذار کردند تا همچنان ۹ امتیازی باقی مانده و در رتبه سیزدهم جای بگیرند.

در سمت مقابل، مس رفسنجان نیز وضعیت نسبتا مشابهی داشته و با کسب ۱۱ امتیاز از ده بازی در رتبه چهاردهم جدول لیگ دسته یک قرار دارد و از ۵ بازی آخر خود نیز تنها به دو پیروزی رسیده که البته از این نظر در مقایسه با گسترش آمار بهتری دارد.

حال باید منتظر ماند و دید که شاگردان کمالوند می توانند به پیشروی در جام حذفی ادامه داده و به موفقیت در لیگ برتر امیدوار باشند یا رفسنجانی ها در خانه نماینده فوتبال آذربایجان را زمین گیر خواهند کرد.

گسترش فولاد


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :