به گزارش تبریزمن، دو تیم الاهلی امارات و تراکتورسازی تبریز روز سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ماه در استادیوم آل راشد شهر دبی از سری رقابت های هفته ششم لیگ قهرمانان آسیا و از ساعت ۲۰:۰۰ به مصاف هم خواهند رفت تا تکلیف تیم های صعود کننده به مرحله بعدی رقابت ها و نیز تیم های حذف شونده در این دوره مشخص شوند.

شاگردان تونی الیویرا در تیم سرخپوش تبریزی که با کسب تنها ۴ امتیاز از ۵ بازی خود و متحمل شدن ۳ باخت، بخت صعود به دور بعدی رقابت های لیگ قهرمانان را به کلی از دست داده است، باید در دیداری تشریفاتی به مصاف حریف اماراتی خود رفته و برای اعاده حیثیت بازی کند.

تراکتورسازی که برای موفقیت در لیگ برتر و کسب قهرمانی در آن، در آخرین دیدار آسیایی خود مقابل نسف قارشی به نسبت از بازیکنان ذخیره خود استفاده کرد و با باخت دو بر یک نتیجه آن را نیز مشاهده کرد، هم اکنون برای قهرمانی در لیگ برتر شرایط بسیار دشواری پیش روی خود می بیند.

DSC_2115

سپاهان و نفت به قول سرمربی پرتغالی، مثل کوسه دنبال تراکتورسازی هستند تا قهرمانی را از این تیم بقاپند، شاگردان منصوریان همچون سایه و تنها به دلیل تفاضل گل پشت سر تراکتور قرار گرفته اند، از طرف دیگر حسین فرکی نیز با سپاهان در دو بازی آخر خود به مصاف نفت مسجد سلیمان و سایپا خواهند رفت که مطمئنا نسبت به بازی های تراکتور و نفت راحت تر بوده و شانس قهرمانی زردپوشان را به شدت افزایش می دهد.

بازی با استقلال در تهران و نیز رقابت فینال گونه با نفت تهران در هفته آخر، کار تونی الیویرا را بسیار دشوار کرده است، مخصوصا کسب نتیجه تساوی مقابل گسترش فولاد احتمال از دست رفتن قهرمانی علاوه بر جبهه ی آسیایی را افزایش می دهد، سرنوشتی که هواداران تراکتورسازی کابوس آن را دارند و به هیچ وجه حذف دوباره در آسیا و نیز از دست دادن قهرمانی در هفته های آخر را نخواهند پذیرفت، اتفاقی که تراکتورسازی در چند سال اخیر بار ها شاهد آن بوده است.

در آن سوی میدان الاهلی امارات که در رتبه سوم جدول رده بندی گروه دی رقابت های لیگ قهرمانان قرار گرفته است، هنوز شانس صعود را در برابر خود دیده و امید دارد تا تیم همنام عربستانی در ازبکستان از نسف قارشی امتیاز گرفته و مسیر صعود را برایشان هموار تر کند.

شاگردان کاسمین اولاریو هم اکنون و پس از گذشت بیست و پنج هفته از رقابت های لیگ امارات، با کسب ۳۸ امتیاز در رتبه هفتم جدول رده بندی قرار گرفته اند. همچنین در ۵ بازی اخیر خود همچون تراکتورسازی تنها موفق به کسب دو پیروزی برابر تیم های الاتحاد و الخیمه شده اند و روز سه شنبه در استادیوم ۱۲ هزار نفری خود میزبان تراکتورسازی خواهند بود که در بازی رفت در تبریز با تک گل فرشاد احمدزاده موفق به کسب برتری شده است.

pr8-9f23-12

الاهلی با ستاره هایی چون احمد خلیل، اوسامه اوسیدی، لوئیز خیمنر و اورتون ریبرو هم به دنبال انتقام و هم کسب امتیاز لازم برای صعود به جمع ۱۶ تیم برتر رقابت های لیگ قهرمانان می باشد.

در سمت مقابل تراکتورسازی نیز برای حفظ شرایط نسبتا خوب خود و نیز ارتقاء شرایط روحی و روانی بازیکنان تیم نیازمند کسب حداقل امتیاز در این بازی است. باخت مقابل الاهلی به همراه حواشی ایجاد شده پیرامون تیم می تواند در این هفته های پایانی تمام پنبه های تراکتورسازی را رشته کرده و دست مدیران و کادفنی این تیم را در پوست گردو بگذارد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :