شاگردان امیرقلعه نوعی به عنوان یکی از مدعیان اصلی قهرمانی فصل پیش روی لیگ برتر، بازی های خود را با صف آرایی مقابل قهرمان دوره گذشته آغاز خواهند کرد.

تبریزمن، سرویس ورزشی: دو تیم تراکتورسازی و استقلال خوزستان از ساعت ۱۸:۰۰ امروز (دوشنبه) از سری رقابت های هفته اول مسابقات لیگ برتر فوتبال، در استادیوم اختصاصی باشگاه تراکتورسازی و در چارچوب دیداری فوق العاده حساس به مصاف هم خواهند رفت.

سرخپوشان تراکتورسازی که با عملکرد بسیار خوب خود در فصل نقل و انتقالات، یکی از کاملترین و قدرتمند ترین ترکیب ها را در بین تیم های لیگ برتر در اختیار دارند، هدفی جز قهرمانی در فصل پیش رو مقابل خود ندیده و به همین دلیل خواهان شروعی قدرتمند و قاطعانه هستند.

از طرف دیگر اما یکی از اصلی ترین نکات منفی این بازی، برگزاری آن در استادیومی غیر از یادگارامام می باشد، حضور بازیکنان محبوبی چون لوسیانو ادینهو، جاسم کرار و محمد ابراهیمی و نیز امیدهای بسیار بالای هواداران برای قهرمانی در این فصل، مطمئنا می توانست حضور پرشوری را در یادگارامام و در همین هفته اول ثبت کند، اما بهبود چمن این استادیوم باعث شد تا تراکتور بازی های خانگی خود در هفته های ابتدایی را به استادیوم اختصاصی اش انتقال دهد، استادیومی که در بیشترین حالت ممکن ظرفیتی کمتر از ۱۰ هزار نفر را داراست.

با این وجود، امیرقلعه نوعی امیدوار است که با بازیکنان خوبی که در اختیار دارد و نیز با یاری هواداران که حضور پرشوری در استادیوم خواهند داشت، اولین سه امتیاز فصل را بدون دردسر کسب کند.

IMG_9795

سرخپوشان برخلاف فصل گذشته، توانستند تمرینات پیش فصلشان را خیلی زود و بدون درگیری در حاشیه آغاز کنند و چند بازی دوستانه خوب از جمله با همین تیم استقلال خوزستان را نیز پشت سر گذاشته اند.

در آن سوی میدان، استقلال خوزستان که هدایتش در فصل جدید را سیروس پور موسوی بر عهده دارد، باید دید با از  دست دادن ستاره هایی مانند موسی کولیبالی و فرناندو خسوس در خط دفاعی و درون دروزاه، آیا می تواند عملکرد خوب خود در کارهای دفاعی را در فصل جدید نیز تکرار کند یا خیر.

فصل گذشته عبدالله ویسی با شایستگی هر چه تمام موفق شد تا تیمی را که در آستانه سقوط به لیگ پایین تر بود، به مقام قهرمانی رسانده و در رقابت با تیم های صاحب قدرت مادی و معنوی فراوان چون پرسپولیس و استقلال به برتری دست یابد. اما با جدایی او از این تیم و پیوستنش به سپاهان، ستاره های استقلال خوزستان نیز یکی یکی راهی تیم های دیگری شده و به این ترتیب قدرت فصل گذشته باشگاه کمی روند نزولی گرفته است.

38428_389

آبی های خوزستانی مانند همیشه بی سر و صدا و چراغ خاموش در نقل و انتقالات عمل کردند و امید دارند با حفظ ستاره هایی چون محمد طیبی و حسن بیت سعید، باز هم خود را به عنوان یکی از مدعیان اصلی قهرمانی معرفی کنند. آن ها در  دیدار سوپر جام در مقابل ذوب آهن با دریافت چهار گل نشان دادند که با جدایی خسوس، کار سختی برای تکرار عملکرد موفق خود در خط دفاعی خواهند داشت و کمی زمان می برد تا زوج طیبی و پورقاز به هماهنگی کامل برسد.

دو تیم تراکتورسازی و استقلال خوزستان تابحال ۶ بار در رقابت های لیگ برتر مقابل هم صف آرایی کرده اند که تراکتور برتری قاطعی نسبت به حریف خوزستانی خود با کسب سه برد و سه تساوی داشته؛ به این ترتیب استقلال خوزستان امروز کار بسیار سختی برای ثبت اولین پیروزی تاریخ خود مقابل تراکتورسازی خواهد داشت.

حال باید منتظر ماند و دید که آیا شاگردان امیرقلعه نوعی مطابق انتظارات با توجه به ترکیب بسیار خوب و نیز حضور پرتعداد هوادارانشان خواهند توانست اولین سه امتیاز خود در فصل جدید را دشت کنند یا اینکه استقلال خوزستان همچون فصل گذشته رقابت هایشان با شگفتی سازی ادامه خواهند داد…

محمدرضا اکبریان به عنوان داور وسط، حمزه علی سلیمی و محمد مدیرروستا کمک های اول و دوم این بازی بوده و قضاوت آن را بر عهده خواهند داشت.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :