برانکو ایوانکوویچ همانطور که اول فصل پیش بینی می شد، یکی از آماده ترین پرسپولیس های سالهای اخیر را راهی مسابقات لیگ برتر کرده است.

تبریزمن، سرویس ورزشی: دو تیم سرخپوش و پرطرفدار فوتبال کشور عصر فردا یکشنبه حساس ترین بازی هفته بیست و دوم رقابت های لیگ برتر کشور را برگزار خواهند کرد. دیداری که مطمئنا به خاطر آن استادیوم آزادی بیشترین تماشاگر فصل اخیر را به خود خواهد دید.

پرسپولیس که در چند سال اخیر همیشه جزو تیم های میانه جدولی بوده و حتی سال گذشته در مقطعی از فصل برای فرار از سقوط می جنگید، با آمدن برانکو روی خوشی به خود دیده است.

البته در شروع این فصل نیز سرخپوشان تهران تا قعر جدول رده بندی پایین رفتند اما بازی های خوب و تماشاگر پسندشان باعث شد تا هواداران تیم از بازیکنان و کادرفنی حمایت های لازم را به عمل آورده و نتیجه آن را نیز در نیم فصل دوم ببینند.

هم اکنون پرسپولیس با ۳۵ امتیاز از ۲۱ بازی در رتبه سوم جدول رده بندی لیگ جای گرفته و اختلافی ۷ امتیازی با استقلال صدرنشین دارد. البته استقلال یک بازی بیشتر به انجام رسانده است و رقابت سختی با تیم هم نام خوزستانی و پدیده رقابت ها برای صدرنشینی دارد.

مهدی طارمی در حال حاضر بهترین گلزن پرسپولیس است که با به ثمر رساندن ۱۲ گل در ۱۶ بازی عملکرد بسیار خوبی نسبت به سطح فوتبال کشور از خود به نمایش گذاشته است. امید عالیشاه و علی پور نیز هر کدام با ۴ گل در رده های بعدی قرار دارند.

البته لازم به ذکر است که پرسپولیس با ۳۱ گل زده بهترین خط حمله لیگ پس از استقلال می باشد اما خط دفاعی شان در بین ۹ تیم بالای جدول، بدترین آمار را به ثبت رسانده و نقطه ضعف اساسی این تیم می باشد.

رامین رضائیان دیگر پدیده سرخپوشان در فصل اخیر است و با بیست بار قرار گرفتن در ترکیب اصلی، بیشترین دقایق حضور در زمین را برای این تیم داشته است. پس از او نیز کامیابی نیا با ۱۹ بازی و بنگر و علی پور هرکدام با ۱۷ بازی در رتبه های بعدی قرار دارند.

گفتنیست دو تیم تراکتورسازی و پرسپولیس تا کنون ۱۳ بار به مصاف هم رفته اند که ۸ بار تیم پرطرفدار آذربایجان بازی را به نفع خود خاتمه داده و ۴ بار نیز سرخ های پایتخت به این مهم دست یافته اند. دروازه پرسپولیس تاکنون ۱۷ بار مقابل مهاجمان تراکتور باز شده و به این ترتیب در تقابل های رو در رو تیم تهرانی حرفی برای گفتن نداشته است.

با این حال شرایط بازی پیش رو با بازی های قبلی متفاوت تر است و هر دو تیم برای نگه داشتن خود در کورس قهرمانی نیاز به سه امتیاز دارند. شاگردان برانکو با نتایج خوبی که از بازی های سخت خود در هفته های گذشته گرفته اند هم اکنون آینده خوبی را در پیش خود متصور هستند و از طرف دیگر نیز امیرقلعه نوعی می خواهد با برتری مقابل پرسپولیس و ادامه روند پیروزی هایش در بازی های آینده مقابل دیگر مدعیان قهرمانی، توانایی های خود در فوتبال ایران را به رخ کشد. باید منتظر ماند و دید که کدام یک از دو تیم شانس و اقبال بیشتری بدست آورده و نتیجه را به سود خود باز می گرداند…


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :