مدیرعامل گروه صنعتی میرآب پروفیل در همایش ناب‌سازی انرژی با بیان اینکه مصرف انرژی در ایران ۵ برابر متوسط جهانی است، گفت: با پنجره‌های دوجداره می‌توان سالانه معادل ۹۵ نیروگاه صرفه‌جویی کرد.

به گزارش تبریزمن، به نقل از دبیرخانه همایش ناب سازی مصرف انرژی، “همایش ناب سازی مصرف انرژی با در و پنجره های یو پی وی سی” ۲۱ خرداد ۱۳۹۴ به همت شرکت هافمن و با حضور مسئولین و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای شهر تبریز و شهردار تبریز در محل هتل شهریار تبریز برگزار شد.

محمد حمیدیه در نخستین همایش ناب‌سازی مصرف انرژی گفت: در حالیکه در دنیا بر سر انرژی و آب جنگ در می‌گیرد، اما در ایران به راحتی این منابع انرژی را هدر می‌دهیم.

وی افزود:مصرف انرژی در ایران ۲٫۵ برابر میانگین خاورمیانه، ۵ برابر میانگین جهانی و ۹ برابر شدت مصرف انرژی در ژاپن است بنابراین لازم است با تغییر ساختار الگوی مصرف و با افزایش آگاهی عمومی مصرف انرژی را صرفه‌جویی کنیم.

photo_2016-07-16_16-45-50

مدیرعامل گروه صنعتی میرآب پروفیل نماینده پنجره‌های هاف‌من گفت: تنها با آزادسازی قیمت انرژی و حذف سهمیه نمی‌توان صرفه‌جویی ایجاد کرد بلکه باید آگاهی عمومی افزایش پیدا کند و در بخش عرضه محصولات ساختمانی باید به صرفه‌جویی در مصرف انرژی و کاهش انرژی در ساختمان توجه شود.

حمیدیه با اشاره به مبحث ۱۹ مقررات ساختمانی گفت: میانگین مصرف انرژی در هر متر مربع ساختمان در ایران ۳۸۰ کیلووات ساعت است که با ابزارهای نوین می‌توان این رقم را به ۱۸۰ کیلووات ساعت کاهش داد.

وی با بیان اینکه سالانه ۸۰ میلیون منطقه مسکونی در کشور ایجاد می‌شود گفت:‌اگر این صرفه‌جویی در مصرف انرژی انجام شود سالانه به اندازه تولید ۹۵ نیروگاه مانند شهید رجایی صرفه‌جویی می‌شود.

گفتنی است، در این همایش از ۱۰ نفر برگزیده انجمن انبوه سازان استان آذربایجان شرقی، شش برگزیده کارگاه های در و پنجره سازی استان ، پنج خیر مدرسه ساز استان و حامیان برگزاری همایش تجلیل شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :