مدیرعامل شرکت توزیع برق تبریز با اشاره به افزایش مصرف ۳ درصدی برق در این شهرستان در روز گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل و ثبت بیشترین مصرف در تیر ماه جاری بر ضرورت صرفه جویی در استفاده از وسایل سرمایشی به ویژه کولرهای گازی تاکید کرد.

به گزارش تبریزمن، افشین روشن میلانی میانگین مصرف برق توسط مشترکان شهرستان تبریز در تیر ماه امسال را ۶۷۰ مگاوات اعلام کرد و گفت: میزان مصرف روز گذشته / چهارشنبه ۳۰ تیرماه / به ۷۱۰ مگاوات رسید.

وی با اشاره به همراهی واحدهای تولیدی شهرستان در بخش های مختلف صنعتی و کشاورزی با برنامه های تشویقی شرکت برق همچون مشارکت در طرح تعطیلات و تعمیرات تابستانی گفت: افزایش بار سرمایشی به واسطه افزایش دمای هواست.

روشن میلانی با بیان اینکه برق مشترکان تبریزی از شبکه سراسری تامین می شود، گفت: قطع برق در ساعاتی از روز به واسطه گرم شدن بیش از حد ترانس ها و به منظور جلوگیری از حوادث صورت می گیرد.

وی با اشاره به اینکه از ساعت ۱۱ تا ۱۵ شاهد اوج مصرف برق هستیم بر ضرورت همکاری مستمر مردم و سازمان ها در رعایت الگوی مصرف برق جهت تامین برق پایدار برای مشترکان تاکید کرد.

روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تبریز هم با صدور اطلاعیه ای استفاده از لوازم برقی به خصوص لوازم برودتی دارای علامت استاندارد و بر چسب انرژی را خواستار شد.

در این اطلاعیه آمده است: انتخاب نوع کولر با توجه به مناطق آب و هوایی، خاموش کردن کولر هنگام ترک منزل، استفاده نکردن از دور تند کولر در زمان پیک مصرف برق، بستن کامل درب و پنجره ها به هنگام استفاده از وسایل سرمایشی از راهکارهای ساده در جهت تعدیل مصرف انرژی است.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی استان آذربایجان شرقی هم به ایرنا گفت: در ۲۴ ساعت گذشته دمای تبریز در گرمترین زمان ۳۸ درجه سانتی گراد بالای صفر بود.

محمد اشجعی افزود: دمای تبریز در زمان حاضر ۳۳ درجه سانتی گراد بالای صفر است که نسبت به مدت مشابه روز گذشته ۲ درجه گرمتر شده است.

وی اعلام کرد: در ۲۴ ساعت گذشته بیشینه دما از جلفا با ۴۲ درجه سانتی گراد و کمینه دما از ورزقان با ۱۳ درجه سانتی گراد گزارش شده است.

اشجعی برای امروز و فردا تداوم گرما را پیش بینی کرد و گفت: از ساعات پایانی روز شنبه به تدریج از شدت گرما کاسته شده و با توجه به گذر امواج تراز میانی جو و شرایط فصلی و محلی شاهد افزایش ابر و وزش باد خواهیم بود و در برخی نواحی استان به ویژه نیمه شمالی احتمال رگبار پراکنده باران وجود دارد.

یک میلیون و ۸۰۰هزار نفر از جمعیت سه میلیون و ۸۰۰هزار نفری استان آذرباجان شرقی در کلانشهر تبریز سکونت دارند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :