استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: ما مصمم هستیم لبه تیز و نه گفتن قوانین را عملیاتی نکنیم؛ چرا که قوانین برای حل مشکلات مردم هستند و در این استان از پتانسیل قوانین برای حل مشکلات استفاده می‌شود.

به گزارش تبریزمن، اسماعیل جبارزاده عصر امروز در همایش گرامی‌داشت روز صنعت و معدن اظهار داشت: اگر امروز شاهد حل مشکلات شهرک‌های صنعتی هستیم همت مدیران آذربایجان‌شرقی است که در سال ۹۵ همه در ادامه مسئولیت خود توجه به مقوله تولید را هم جزو وظایف خود می‌دانند.

وی افزود: عنوان عاشورا به سال‌های دفاع مقدس بر می‌گردند که مقام رهبری در سال ۶۵ نحوه ورود به سال را به عاشورا شبیه کردند و ما معتقدیم با کارهای روزمره نمی‌توانیم اقتصاد مقاومتی داشته باشیم و باید با روحیه عاشورایی دوران دفاع مقدس به جنگ اقتصادی با استکبار برویم.

جبارزاده اذعان داشت: اطمینان می‌دهیم در پایان سال ۹۵ در مورد آنچه که رهبری، رئیس جمهور و فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتی از ما خواسته‌اند بتوانیم کارنامه قابل قبولی داشته باشیم چرا که ما سخت‌ترین ماموریت‌ها را در دفاع مقدس ما به عهده می‌گرفتیم و از عهده آن بر می‌آمدیم.

این مسئول یادآور شد: امروز مدیران تولید افسران عرصه جنگ اقتصادی هستند که ما دولتی‌ها باید از اینها حمایت کنیم؛ قطعا با گشایش‌هایی که انجام گرفته اطمینان داریم در سال ۹۵ خیلی بهتر از سال‌های گذشته اقدام خواهیم کرد.

استاندار آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: در طول چهار ماه گذشته در استان، مدیران اقتصادی در کار گروه تسهیل ۵۴ جلسه تشکیل دادند و مورد به مورد مشکلات واحدها بررسی می‌شود و نتیجه بررسی‌ها در قالب مصوبات ارائه می‌شود و مدیران موظف هستند به مصوبات عمل می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه واحدها نگران هستند که بانک‌ها تسهیلات مصوب را می‌توانند در اختیار واحدها قرار دهند یا نه، اذعان داشت: با هماهنگی‌های انجام گرفته سرپرستان بانک‌ها اعلام کرده‌اند، علاوه بر سهمیه‌های اعلام شده توسط ستادهای اقتصاد مقاومتی استان، به همه تقاضای واحدهای تولیدی تا آخرین نفر پاسخ داده می‌شود و هیچ واحد تولیدی بدون سهمیه نخواهد ماند.

جبارزاده اعلام کرد: ما مصمم هستیم لبه تیز و نه گفتن قوانین را عملیاتی نکنیم؛ چرا که قوانین برای حل مشکلات مردم هستند و در این استان از پتانسیل قوانین برای  حل مشکلات استفاده می‌شود و واحدهای تولیدی جمله «طبق قانون خواسته شما عملی نمی‌شود» را نمی‌شنوند.

وی با اشاره به انتقادات مطرح شده واحدها بر قانون مالیات بر ارزش افزوده توضیح داد: خیلی از واحدها نسبت به این قانون پیشنهاداتی دارند؛ تشکل‌های تولیدی این‌ها را مدون کنند تا نمایندگان برای امکان عملیاتی شدن این پیشنهادات اقدام کنند.

این مسؤول در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم روزی نرخ تسهیلات برسد به عددی که تولیدکنندگان راضی باشند که آن روز خیلی دیر نخواهد بود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :