معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز، مطرح شدن تبریز در سطح جهانی را، نتیجه تلاش های شهرداری تبریزو بخصوص برنامه های تبلیغی اداره کل روابط عمومی و سازمان گردشگری دانست.

محمد عزتی در” نشست هم‌اندیشی برنامه‌های تبریز، پایتخت گردشگری اسلامی در سال ۲۰۱۸″، ضمن اعلام این مطلب، به پاره ای از اقدامات شهرداری در این زمینه اشاره کرد و گفت: احداث پیاده راه در برخی قسمت های تاریخی شهر، نورپردازی ساختمان های دولتی و خصوصی، سرعت بخشیدن به اجرای پروژه های مهم ترافیکی و عمرانی در سطح شهر و به ویژه اجرای پروژه ترمینال تبریز به عنوان یکی از شاخصه های گردشگری، می تواند تاثیر بسزایی در ارتقای امکانات گردشگری تبریز داشته باشد.

وی اذعان کرد: باید به این مسئله توجه کنیم که دوسال مدت کمی است و تمام برنامه هایی که برای این محدوده زمانی تعریف می شود، به صورت کوتاه مدت تدوین گردد.

عزتی همچنین، اعطای مجوز برای ساخت هتل های جدید را، یکی دیگر از تصمیمات شهرداری برای تعامل در زمینه ارتقای تبریز برای سال ۲۰۱۸ دانست و افزود: تا کنون مجوز ۶ هتل از طرف شهرداری صادرگردیده که برخی از آن ها تکمیل شده و به مرحله بهره برداری رسیده اند و برخی نیز در حال احداث هستند؛ علاوه بر این تعدادی از هتل ها نیز درخواست توسعه کرده اند که با تمامی این درخواست ها موافقت شده است.

معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز، به توضیح دیگر موارد مورد نظر شهرداری برای توسعه ظرفیت های گردشگری تبریز پرداخت و تصریح کرد: طبق بررسی های انجام شده، به نظر می رسد بحث ورودی های شهر و ساماندهی و زیباسازی این بخش ها، اجرای نماها و جداره های شهر با معماری سنتی و ساماندهی خانه های تاریخی، می تواند بر جاذبه های گردشگری تبریز بیافزاید.

عزتی ادامه داد: پاره ای فضاهای شهری مانند ربع رشیدی و آرامگاه دوکمال، با وجودی که سبقه تاریخی دارند، اما تاکنون هیچ اقدامی برای احیای آن ها صورت نگرفته است که در این فرصت، می توان با تعریف برنامه های کوتاه مدت، در این مکان ها امکاناتی به صورت موقت ایجاد کرد تا تداعی کننده جایگاه این مکان ها باشد.

وی در ادامه پیشنهادات خود گفت: برطرف کردن مشکلات موجود در بازار تاریخی تبریز، همکاری درتوسعه فضاهای سبز توسط ادارات و نهادهای مختلف، ایجاد برخی امکانات رفاهی و تفریحی در مکان های تاریخی و حتی در سراسر شهر، از جمله راهکارهایی است که توان شهر تبریز برای جذب گردشگر را افزایش می دهد.

عزتی، عرضه صنایع دستی تبریز در نقاط مختلف شهر، استفاده از بخشی از فضاهای سبز برای احداث رستواران و هتل و مهمان سرا و بهره گیری از ظرفیت های ساختمان های قدیمی و باارزش را با هدف ارائه برخی خدمات برای گردشگران، بخشی دیگر از برنامه های قابل اجرا خواند.

معون شهرسازی و معماری شهردار تبریز، در پایان تاکید کرد: با وجودی که شهرداری تبریز، به طور مستقیم متولی بحث گردشگری نیست، با این حال اعتقاد بر این دارد که با کار مشترک و جمعی، می توان در فرصت دوساله پیش آمده، زمینه های توسعه جهشی تبریز را فراهم کرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :