معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه آذربایجان شرقی یکی از سه استان پایلوت اقتصاد مقاومتی در کشور است، گفت: ضروری است بانک ها نسبت به پرداخت تسهیلات به واحدهای معرفی شده از سوی کارگروه تسهیل با سرعت بیشتر عمل کنند.

به گزارش تبریزمن، علی نواداد روز دوشنبه در جلسه شورای هماهنگی بانک های استان، افزود: در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی ضروری است واحدهایی که در سال های گذشته به دلایل مختلف دچار مشکلات متعدد شده اند باید توانمندسازی شوند.

وی تاکید کرد: در این راستا سیاست و اولویت اصلی ما در استان شناسایی واحدهای نیمه فعال و مشکل دار است تا بتوانیم موانع تولیدی آن ها را برداشته و به واحدهای فعال تبدیل شوند.

نواداد تاکید کرد: اولویت کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در معرفی واحدهای مشکل دار به بانک ها واحدهایی است که نیمه فعال هستند تا هر چه سریع تر به چرخه تولید بازگردند.

وی با اشاره به اینکه بیش از سه هزار واحد تولیدی مشکل دار در استان شناسایی شده اند، گفت: متاسفانه پس از معرفی به شعب بانکی تعداد اندکی از معرفی شدگان اقدام به دریافت تسهیلات کرده اند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی افزود: بانک ها در مرحله معرفی به شعب، لیست واحدهای متقاضی را به سازمان صنعت، معدن و تجارت و استانداری اعلام کنند تا پیگیری های لازم جهت دریافت تسهیلات انجام شود.

وی با تاکید بر لزوم وحدت رویه در بانک های استانی از مدیران بانک ها در خواست کرد پیشنهادات عملی خود را جهت تسریع ارائه خدمات به متقاضیان ارائه دهند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :