معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی ظرفیت صادرات خدمات فنی و مهندسی در بخش برق را سالیانه ۳۰ میلیارد دلار برآورد کرد که می توان آن را جایگزینی درآمد صدور نفت و گاز کرد.

به گزارش تبریزمن، «هوشنگ فلاحتیان» در حاشیه دوازدهمین نمایشگاه بین المللی انرژی در جمع خبرنگاران، از ۱۰ برابر شدن ظرفیت صادرات خدمات فنی و مهندسی در حوزه برق خبر داد و گفت: می توان صادرات این نوع خدمات فنی و مهندسی را جایگزین صادرات نفت و گاز کرد.

فلاحتیان افزود: بسیاری از نیروگاه ها در طول تحریم با تلاش صنعتگران داخلی ساخته شد و برق مورد نیاز مردم را فراهم کردند که در پساتحریم باید از این ظرفیت ها بیش از پیش استفاده کرد.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی اضافه کرد: بخش خصوصی با برقراری ارتباط بیشتر با شرکت های معتبر خارجی می تواند افزون بر افزایش کیفیت تولید، در بازارهای منطقه و حتی کشورهای دورتر نیز حضور یابد.

وی گفت: در پساتحریم می توان با تعامل موثر و همکاری با شرکت های معتبر اروپایی افزون بر بالا بردن کیفیت تولیدات، در بازارهای جهانی نیز حضوری فعال تر داشت.

فلاحتیان افزود: تولیدکنندگان ما نیز می توانند کالاهایی مانند قطعات یدکی و لوازمی را که واردات آنها از خارج از کشور اجتناب ناپذیر است، با قیمت های بهتری وارد کنند که تحقق آن در کاهش قیمت تمام شده تاثیرگذار خواهد بود.

بر پایه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) که بیست و سوم تیرماه بین جمهوری اسلامی ایران و گروه ۱+۵ (انگلیس، فرانسه، آمریکا، روسیه و چین به همراه آلمان) با حضور اتحادیه اروپا نهایی شد، در ازای کاهش برخی فعالیت های اتمی تهران، تحریم های هسته ای علیه این کشور لغو خواهد شد.
زمان اجرای عملی این برنامه بزودی فرا می رسد.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی درباره سرمایه گذاری شرکت های خارجی پس از لغو تحریم ها گفت: ما پس از مذاکرات و توافق، شاهد تماس های زیاد با وزارت نیرو بودیم؛ به گونه ای که شرکت های معتبر خارجی ابراز تمایل کردند در صنعت برق کشور سرمایه گذاری کنند.

** خرید تضمینی برق از برخی سرمایه گذاران خصوصی
فلاحتیان با استقبال از سرمایه گذاری شرکت های خارجی در صنعت برق کشور ادامه داد: اگر خارجی ها می خواهند تجهیزاتی را به داخل کشور وارد کنند، باید همراه با انتقال فناوری باشد.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی اضافه کرد: اگر ۱۰۰ درصد سرمایه گذاری از سوی سرمایه گذاران خصوصی باشد، ما برق آنها را به صورت تضمینی خریداری می کنیم تا هیچ خطری متوجه آنها نشود.
دوازدهمین همایش و نمایشگاه بین المللی کیش از دوشنبه آغاز به کار کرد و تا بیست و چهارم دی ماه در محل برگزاری نمایشگاه های بین المللی کیش برگزار می شود.

در این نمایشگاه ۱۶۰ شرکت داخلی و ۳۵ شرکت خارجی حضور دارند.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها : ,

این خبر را به اشتراک بگذارید :