رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی با تقدیر از حضور پررنگ مردم در انتخابات، گفت: انتخابات کم نظیری را پشت سر گذاشتیم.

به گزارش تبریزمن، “سعید شبستری خیابانی” پیش از ظهر شنبه در حضور نمایندگان رسانه های آذربایجان شرقی گفت: انتخابات هفتم اسفند با حضور کم نظیر مردم و در کمال امنیت و آرامش برگزار شد.

وی با اشاره به تلاش های ستاد انتخابات آذربایجان شرقی برای برگزاری هر چه بهتر انتخابات، گفت: در انتخابات ۱۴۰ نفر کارشناس فناوری اطلاعات، ۱۴۰ هزار نفر از عوامل برگزاری انتخابات را آموزش دادند و همایش منطقه ای و توجیهی با حضور فرمانداران و بخشداران سه استان آذربایجان شرقی، اردبیل و آذربایجان غربی جهت آشنایی آن ها با آخرین مباحث انتخابات برگزار شد.

شبستری خیابانی با بیان اینکه ستاد انتخابات استان با تشکیل ۲۵ جلسه، ۱۵۰ مصوبه داشته است، گفت: ماحصل تلاش های همه عوامل اجرایی انتخابات، انشاالله تشکیل مجلسی خواهد بود که عصاره ملت است.

وی باری دیگر از حضور پررنگ مردم در انتخابات تقدیر کرد و گفت: حقیقتاً حضور مردم در انتخابات کم سابقه بود و لبیکی به فرمایشات مقام معظم رهبری و نشان دهنده اعتماد مردم به نظام و دولت بود.

شبستری خیابانی ادامه داد: حضور مردم ثابت کرد که ما کشورمان را دوست داریم و به همدیگر اعتماد داریم و اراده کرده ایم تا مشکلات را از سر راه توسعه کشورمان برداریم و ان شا الله با تشکیل مجلسی قدرتمند، این مهم عملی خواهد شد.

وی تاکید کرد: حضور کم نظیر مردم در پای صندوق های رای مصداق بارز همدلی و همزبانی دولت و ملت بود که به منصه ظهور رسید.

معاون سیاسی – امنیتی استاندارآذربایجان شرقی در ادامه گفت: انتخابات پیام روشنی داشت برای کسانی که دم از مردم می زدند، اما بر خلاف خواسته آنها عمل می کردند. مطمئنم که همه پیام مردم را دریافت کرده اند.

شبستری خیابانی گفت: پیام مردم “نه” به فساد و رانتخواری و رای به حاکمیت قانون، تدبیر و عقلانیت بود. امیدوارم نمایندگانی که به مجلس راه یافته اند قدر اعتماد و رای مردم را بدانند و در همه طول دوره ۴ ساله به فکر مردم باشند و برای آن ها تلاش کنند.

وی در ادامه به میزان مشارکت مردم در انتخابات اشاره کرد و گفت: طبق آمارهای وزارت کشور مشارکت مردم در تبریز بالای ۵۰ درصد بود و این آمار بسیار خوبی است، چرا که برداشت شخصی من این است که تعداد زیادی از افراد که در تبریز ساکن هستند، اما در شهرستان ها متولد شده اند طبق فرهنگ سنتی در ایام انتخابات به شهر و روستای محل تولد خود رفته و در آنجا رای خود را به صندوق می اندازند، به طوری که میزان مشارکت مردم در حوزه ورزقان بالای ۱۴۰ درصد بوده است.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی اضافه کرد: این آمار طبق اعلام اداره کل ثبت احوال قابل قبول است، چرا که ۹۹ هزار نفر در حوزه ورزقان واجد شرایط شرکت در انتخابات بودند، اما بعلت مهاجرت به دیگر شهرها آمار وزارت کشور چیزی کمتر از این را نشان می دهد.

شبستری خیابانی خاطرنشان کرد: همین مسئله در زلزله اخیر در منطقه ورزقان هم تکرار شد و تعداد خانوارهایی که خواهان دریافت کمک بودند، از تعداد خانوارهای ساکن بیشتر بود.

وی در ادامه به مشارکت مردم استان در ادوار گذشته انتخابات مجلس شوری اسلامی اشاره کرد و گفت: مشارکت مردم آذربایجان شرقی در انتخابات دوره های اول تا دهم مجلس به ترتیب ۴۲٫۶ ، ۵۷٫۲، ۵۷٫۹، ۴۳٫۶، ۷۰، ۶۷، ۴۵٫۲، ۵۳، ۴۴٫۵ و ۶۲ درصد بوده است.

شبستری خیابانی گفت: از ۱۹ کرسی استان در مجلس، ۱۰ نفر در دور اول نمایندگان خود را شناختند و ۹ نفر دیگر در دور دوم انتخابات مشخص خواهند شد.

وی با بیان اینکه دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در اواخیر فرورین یا اوایل اردیبهشت برگزار خواهد شد، گفت: انتخابات کم سابقه ای را پشت سر گذاشتیم و من از همه کسانی که ما را در برگزاری این انتخابات کمک کردند، از جمله رسانه ها و صدا و سیما، نیروی انتظامی، اداره کل اطلاعات، دادگستری استان، شهرداری ها و دهیاری های استان، سپاه، هلال احمر، آموزش و پرورش تشکر می کنم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :