دبیر سومین جشنواره استانی تئاتر خیابانی ارس گفت: برترین های این جشنواره در هفت شاخه تخصصی طراحی آفیش و بروشور، لباس، نویسندگی، موسیقی، بازیگر زن، بازیگر مرد و کارگردانی معرفی شد.

به گزارش تبریزمن، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد ارس، ابراهیم نصیری در آیین اختتامیه این جشنواره در محل آمفی تئاتر دانشگاه پیام نور جلفا افزود: در رشته طراحی آفیش و بروشور، حسن رستمی طراح آفیش نمایش ‘بیر اووش یاریم اووش’ و در رشته طراحی لباس، محمد یوسفی زاده برای نمایش ‘یامور’ به عنوان نفرات برتر معرفی و تجلیل شدند.

وی گفت: به موجب این گزارش در رشته موسیقی نمایش های ‘یامورگ و ‘اوز ییغما’ به طور مشترک برتر شناخته شدند.

وی افزود: در رشته بازیگری زن، رعنا سیاهی بازیگر نمایش ‘نوروز خالچاسی’ به عنوان نفر برتر انتخاب شد و از لیلا محمدی بازیگر نمایش ‘بیر اووش یاریم اووش’ و آنیل اجاق زاده بازیگر خردسال نمایش ‘ نوروز خالچاسی’ تقدیر شد.

وی گفت: در رشته بازیگری مرد نیز امین حاجی اکبری برای نمایش ‘ قوری یر’ عنوان نخست را از آن خود کرد و مصطفی آذری بازیگر ‘ نوروز خالچاسی ‘ نفر دوم و غلامرضا رزاقی بازیگر ‘ کوسا اویونی ۲۰۱۶ ‘ به همراه موسی احمدی مرند بازیگر ‘ بیر اووش یاریم اووش’ به صورت مشترک به عنوان نفر سوم معرفی شدند.

وی افزود: در این رشته از میثم حبیبی بازیگر نمایش ‘ گردش تاریخی در ارس’ و علی پاشازاده بازیگر ‘ بیر اووش یاریم اووش’ نیز به عنوان نفرات تقدیری تجلیل به عمل آمد.

وی گفت: رتبه های اول تا سوم رشته طرح، ایده و نویسندگی این دوره از جشنواره تئاتر خیابانی ارس را نیز به ترتیب موسی احمدی مرند برای نمایش ‘ بیر اووش یاریم اووش’، احد اجاق زاده برای نمایش ‘نوروز خالچاسی’ و سید مرتضی هاشم پور برای نمایش گردش تاریخی در ارس به دست آورند.

وی افزود: در رشته کارگردانی نیز محمد یوسفی زاده برای نمایش ‘یامور’، احد اجاق زاده برای نمایش ‘نوروز خالچاسی’ و میرحمید رضایی برای نمایش ‘بیر اووش یاریم اووش’ به ترتیب حائز عنوان های اول تا سوم سومین دوره جشنواره تئاتر خیابانی ارس شدند.

هیات داوران این جشنواره متشکل از نادر برهانی مرند، یعقوب صدیق جمالی و فرزاد تقی لر با اهدای لوح تقدیر و اعطای هدایای نقدی از برترین های این جشنواره قدردانی کردند.

سومین دوره جشنواره تئاتر خیابانی ارس به مناسبت نوروز ۱۳۹۵ شمسی و با حضور ۱۱ گروه از شهرستان های جلفا، مرند و تبریز در ایام تعطیلات نوروزی در منطقه آزاد ارس برگزار شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :