شرکت جی پاور یک تیونر آلمانی است که برنامه ی ارتقای گسترده ای برای شاسی بلند کوپه ی بی ام و X6 تدارک دیده است.

به گزارش تبریزمن، شرکت جی پاور یک تیونر آلمانی است که برنامه ی ارتقای گسترده ای برای شاسی بلند کوپه ی بی ام و X6 تدارک دیده است.در بسته ی تیونینگ جدیدی که جی پاور برای X6 آماده کرده قدرت این خودرو نسبت به نمونه ی استاندارد افزایش چشمگیری را تجربه کرده و به میزان ۷۵۰ اسب بخار و ۹۸۰ نیوتون متر رسیده است. برای درک قدرت ۷۵۰ اسب بخاری این خودرو نیازی نیست تا مهندس خودرو باشید؛ ۷۵۰ اسب بخار روی هر خودرویی که باشد قدرت بسیار زیادی است.

۶۸۸۱۸۹٫jpg

جی پاور برای این خودرو یک کیت بدنه ی آیرودینامیک بسیار زیبا نیز طراحی و تولید کرده که شامل درب موتور فیبر کربنی نیز می شود که روی آن ورودی های هوا قرار داده شده است. رینگ های بسیار زیبایی را که جی پاور برای این خودرو در نظر گرفته است.

کیت بدنه ای که جی پاور برای X6 M تدارک دیده است قیمت بسیار گزافی دارد اما نگاهی به جزپیات این کیت می تواند قیمت بالای آن را توجیه کند. نخستین قسمتی که جلب توجه می کند کاپوت فیبرکربنی است که دارای برآمدگی هایی بوده و ورودی های هوا را نیز در خود جای داده است. این ورودی های هوا در کنار ورودی های بزرگی که روی سپر جلو قرار دارند باعث شده اند تا پیشرانه ی خودرو در خصوص تامین هوا هیچ مشکلی نداشته باشد. سپر جلو و اسپویلر جلو نیز کاملا جدید هستند و از نو طراحی شده اند. کیت بدنه ی این خودرو شامل رکاب های جانبی نیز می شود و در قسمت عقب نیز یک دیفیوزر بزرگ نصب شده است. سپر اسپرت عقب نیز درون خود چهار عدد خروجی اگزوز بزرگ از جنس تیتانیوم را که هرکدام دارای قطر ۴ اینچ هستند را جای داده است.

رینگ های اسپرت این خودرو دارای قطر ۲۳ اینچی هستتند که با نام هاریکِن RR شناخته می شوند، این رینگ های سبک وزن از جنس آلومینیوم بوده و با روش فورج کاری تولید شده اند. امکان سفارش این رینگ ها در سه رنگ مختلف برای مشتریان وجود دارد.

برخلاف تغییرات عمده ای که در نمای خارجی خودرو داده شده اند، جی پاور در داخل کابین خودرو هیچگونه تغییری ایجاد نکرده و کابین خودرو کاملا مشابه با X6 M است.

جی پاور برای تقویت پیشرانه ی X6 M یک پکیج طراحی کرده است که بتواند قدرت این خودرو را تا جای ممکن افزایش دهد. برای شروع، جی پاور به سراغ توربوشارژرها رفته است و کمپرسور آنها را با نمونه ی بزرگتری تعویض کرده است. این اقدام سبب شده تا ضمن افزایش قدرت، واکنش های پیشرانه به پدال گاز نیز سریع تر باشد. این خودرو به پیشرانه ی ۴.۴ لیتری هشت سیلندر وی شکل با دو عدد توربوشارژر مجهز است. توربین های اگزوز توربوشارژر نیز با نمونه هایی که به طور سفارشی ساخته شده اند تعویض شده است که تاثیر آن نیز در افزایش قدرت پیشرانه است. حال که صحبت اگزوز شد بد نیست بدانید که سیستم اگزوز این خودرو نیز به طور کامل مورد بازنگری و بهینه سازی قرار گرفته است. برای تولید صدایی خشن تر نیز جی پاور از کاتالیزور اسپرت و لوله های فولادی اگزوز استفاده کرده است.

آخرین مرحله ی تغییراتی که جی پاور در پیشرانه ی X6 M داده است نیز شامل برنامه ریزی مجدد واحد کنترل الکترونیک است؛ جی پاور در این خودرو برای نخستین بار از ورژن سوم ماژول Bi-Tronik2 استفاده کرده است. تمامی این تغییرات و اقدامات سبب شده که قدرت تولیدی پیشرانه به رقم ۷۵۰ اسب بخار و گشتاور آن به رقم ۹۸۰ نیوتون متر برسد. با داشتن چنین قدرت زیادی، X6 M می تواند مسافت ۴۰۰ متر را تنها در ۱۱.۵ ثانیه طی کند و حداکثر سرعت خودرو نیز به بیش از ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت می رسد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :