شهردار شهر میبد گفت: معرفی تبریز به عنوان شهر نمونه گردشگری جهان اسلام در سال ۲۰۱۸ حق این شهر است.

به گزارش تبریزمن، سیدعلی نقیبی زاده اظهار کرد: برای انتخاب شهر نمونه گردشگری از بین شهرهای ایران مثل اصفهان، شیراز،مشهد و یزد، شهرهای یزد و تبریز امتیازات لازم را به دست آوردند که در نهایت تبریز انتخاب شد و این انتخاب به حق بود چون این شهر قابلیت ها و ظرفیت های بیشتری دارد .

کلان شهر دو میلیون نفری تبریز به عنوان شهر نمونه جهان اسلام در سال ۲۰۱۸ معرفی شده است.

وی افزود: آذربایجان شرقی و استان یزد با وجود فاصله جغرافیایی، نزدیکی های فرهنگی و مذهبی باهم دارند و امکان مبادلات فرهنگی و گردشگر بین تبریز و میبد وجود دارد.

نقیبی زاده با تقدیر از میزبانی شهرداری تبریز گفت: آشنا شدن با کلانشهر تبریز، اقلیم، فرهنگ غنی این شهر و کسب تجربه با بازدید از طرح های شهری شهرداری تبریز از جمله اهداف سفر و دیدار با شهردار تبریز است.

وی افزود: تبادل تجربه و ارتباطات فرهنگی کلید توسعه شهری است و باید این تبادلات بین تمام شهرها وجود داشته باشد چون نقش اساسی در حیات و توسعه شهری وابسته به این موضوع است.

رئیس شورای شهر میبد هم در این دیدار گفت: تبریز شهر زیبایی است و نظافت و آرامش این شهر مثال زدنی است .

آتشی اظهار کرد : آثار تاریخی این شهر به عنوان برندهای گردشگری کشور زبانزد است و طرح های شهری بسیار خوبی در این شهر در دست اجراست .

وی افزود : این طرح های عمرانی در شهر تبریز نشانگر مدیریت بسیار قوی ،همدلی مسئولان و همراهی مردم دارد .

آتشی همچنین با اشاره به ویژگی های تاریخی و گردشگری شهر میبد گفت : این شهر هفت هزار ساله قدیمی ترین بنای خشتی جهان به نام ‘قلعه نارین’ را در دامن دارد .

شهردار میبد و رئیس شورای اسلامی این شهر ۸۰ هزار نفری در فاصله حدود ۵۰ کیلومتری شمال شهر یزد مرکز استانی به همین نام قرار دارد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :