فرماندهان جدید قرارگاه عملیاتی لشکر ۲۱ حمزه سیدالشهدای آذربایجان و تیپ ۱۲۱ تکاور نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه طی مراسمی معرفی شدند.

به گزارش تبریزمن، در این مراسم امیرسرتیپ دوم ستاد ‘ غلامحسین ظهیرمالکی ‘ به عنوان فرمانده جدید قرارگاه عملیاتی لشکر ۲۱ حمزه معرفی و از خدمات امیر نادر نجفی که به افتخار بازنشستگی نائل شده است، قدردانی شد.

امیر ظهیرمالکی با ۳۱ سال سابقه خدمت در ارتش جمهوری اسلامی با ۹۶ ماه حضور در مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس و ۱۵ درصد جانبازی، پیشتر به عنوان فرمانده تیپ ۱۲۱ تکاور نیروی زمینی ارتش انجام وظیفه می کرد.

وی علاوه بر طی دوره های دانشکده افسری، فرماندهی و دوره عالی رسته ای، مربی دوره های تکاوری کوهستان نیز می باشد.

همچنین در این مراسم، سرهنگ ستاد ‘ فرامرز کارگر ‘ که پیش از این جانشین فرمانده تیپ ۱۲۱ تکاور نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی بود، به عنوان فرمانده جدید این یگان منصوب و معرفی شد.

سرهنگ کارگر سابقه ۲۸ سال خدمت در ارتش را دارد.

فرمانده قرارگاه منطقه شمال غرب نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی در مراسم تودیع و معارفه فرماندهان فوق، با بیان اینکه نیروهای مسلح کشور در کنار هم و با وحدت و انسجام مثال زدنی برای دفاع از کیان میهن اسلامی همواره از آمادگی کافی و کامل برخوردارند، گفت: ویژگی اصلی نیروهای مسلح ایران اعم از ارتش، سپاه، بسیج و نیروهای انتظامی مشروعیت الهی داشتن آنهاست.

امیرسرتیپ ‘ کیومرث شرفی ‘ افزود: امروز ارتش جمهوری اسلامی مملو از جوانان و نیروهای متعهد، متخصص و متدینی است که اجازه کوچکترین خودنمائی به استکبارجهانی و دشمنان نظام را نمی دهند.

وی، از ارتش به عنوان ذوالفقار ولایت فقیه در جمهوری اسلامی ایران نام برد و اضافه کرد: انگیزه معنوی نیروهای مسلح و ارتش این مجموعه ها را از سایر ارتش ها و نیروهای نظامی کشورهای مختلف متفاوت و متمایز کرده و تکیه بر ارزش های معنوی در نیروهای مسلح ایران نشانه ای آشکار از پایبندی آنها به معنویات است که ناشی از فرماندهی های مدبرانه و شاجاعانه مقام معظم رهبری است.

امیر سرتیپ شرفی، اسلام، ولایت و پشتیبانی مردمی را از جمله خصوصیات بارز نیروهای مسلح در ایران برشمرد و گفت: توجه به معنویات و اصول دینی و مذهبی، تبعیت از ولایت فقیه و حمایت های مردمی، نیروهای مسلح و ارتش جمهوری اسلامی ایران را در جهان بی همتا کرده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :