معصومه ابتکار معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست روز چهارشنبه با «پارک گئون هی» رئیس جمهوری کره جنوبی دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش تبریزمن،  ابتکار که به منظور شرکت در هفتمین کنفرانس بین المللی رهبران – آسیا ۲۰۱۶ به شهر سئول پایتخت کره جنوبی سفر کرده است، امروز با عالیترین مقام این کشور دیدار و در خصوص مسائل مختلف با وی به تبادل نظر پرداخت.

در این دیدار که در کاخ ریاست جمهوری کره جنوبی برگزار شد طرفین بر گسترش همکاریها و توسعه مناسبات میان دو کشور تاکید کرده و خواستار توسعه بیشتر آن شدند.

خانم «پارک گئون هی» رئیس جمهوری کره جنوبی در این دیدار تاکیدی جدی بر اجرای تفاهمنامه های امضاء شده در جریان سفر اخیر خود به تهران داشت و گفت که مایل است هر چه سریعتر توافقنامه های امضاء شده عملیایت شود.

طرفین همچنین خواستار همکاری دو کشور در حوزه زیست محیطی شدند و اعلام کردند که در کنار تلاش دولتها لازم است بخش های خصوصی دو کشور نیز در این عرصه وارد عمل شوند.

«ابتکار» نیز در این دیدار از آمادگی کشورمان و سازمان متبوع خود در گسترش روابط دو کشور در حوزه محیط زیست خبر داد و گفت که سازمان حفاظت از محیط زیست ایران آماده است در اجرای طرحهای مشترک با طرف کره ای همکاری داشته باشد.

گفتنی است، هفتمین اجلاس بین المللی رهبران آسیا روز گذشته با سخنان رئیس جمهوری کره جنوبی در شهر سئول گشایش یافت و خانم ابتکار نیز از سخنرانان اصلی این اجلاس بود.

در این اجلاس که به همت موسسه مطبوعاتی «چوسون ایلبو» کره جنوبی و با موضوع «فردای آسیا و نوآوری» برپا شد شرکت کنندگان در باره حفاظت از محیط زیست، اکوسیستم اقتصاد خلاق، نوآوری، ابتکار، مسائل امنیتی در آسیای شمال شرق و دیگر چالش های اقتصادی پیش روی آسیا و جهان به گفت و گو و تبادل نظر پرداختند.

معصومه ابتکار و هیات همراه تا ساعتی دیگر کره جنوبی را به مقصد تهران ترک می کند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :