شهردار تبریز با صدور دستورات ویژه برای ایجاد تحول در شهرک شهید بهشتی و قراملک در غرب تبریز گفت: نیم قرن عقب ماندگی در این مناطق قابل قبول نیست.

به گزارش تبریزمن، دکتر صادق نجفی در بازدید از شهرک شهید بهشتی، گفت: در شهرکی ۲۷ هکتاری با قدمت ۵۵ ساله که پتانسیلهای بالایی برای تبدیل شدن به منطقه ای توریستی دارد، باید مشکلات به صورت اساسی حل شود.

IMG_8022

وی با تاکید بر اینکه باید با زمان بندی مناسب به گفته ها و وعده ها عمل کنیم، افزود: برای ساخت شهرکی مدرن، مطابق با نیازها، معیارها و استانداردهای روز دنیا ، همکاری و پیشقدمی هیئت امنا و خود اهالی ضروری است.

وی با اشاره به اینکه تلاش شهرداری برای ایجاد راه های دستری و خروج این منطقه از بن بست است ادامه داد: ضمن مطالعه و بررسی کافی مشاوری توانمند انتخاب و برای بازآفرینی این محل با هدف افزایش ارزش افزوده و ایجاد شرایط اجتماعی و فیزیکی لازم ایجاد شود.

دکتر نجفی با تاکید بر این که معضلات شهرک شهید بهشتی باید به صورت اساسی ریشه کن شود، گفت: هیئت امنا با بررسی نظرات اهالی برای توسعه شهرک تصمیم بگیرند و در مسیر اصلاح کمبودها و تامین نیازهای شهرک برای اجرای طرح و برنامه های اصلاحی مدیریت شهری را همراهی و حمایت کنند.

وی با اشاره به اینکه در بودجه سال بعد اعتباری برای اصلاح معابر شهرک شهید بهشتی در نظر گرفته می شود، افزود: با تحویل تمام اماکن عمومی به شهرداری تبریز، زمینه ایجاد خدمات رفاهی، تجاری و تفریحی ایجاد می شود تا در مسیر ترانزیتی جاده سنتو بتوان شهید بهشتی را به شهرکی توریستی و جذاب تبدیل کرد.

شهردار تبریز تاکید کرد: شهرک شهید بهشتی در تبریز موقعیت بسیار خوبی دارد اما باید با کمک علمی و منطقی برای توسعه این محل قدم برداریم.

وی خاطرنشان کرد: در مسائل عمومی گفته های همه قابلیت اجرایی ندارد، اجرای افکار متنوع و متفاوت در مدیریت و اداره شهر امکان پذیر نیست.

شهردار تبریز تصریح کرد: تاکید داریم همه نقاط شهر وابسته و هم راستا باهم پیش برود در کنار احداث پارک بزرگ تبریز باید شهرکی توریستی و زیبا در مسیر جاده سنتو با فرهنگ مدرن شهرنشینی داشته باشیم.

سیاوش مکانی، شهردار منطقه ۶ نیز در این دیدار گفت: شهرک ۲۷ هکتاری شهید بهشتی با قدمت ۵۵ ساله، با ۱۱۰۲ واحد نزدیک به ۶ هزار نفر جمعین را در خود جای داده است.

وی در تشریح عملیات خدماتی و عمرانی این شهرک گفت: شهرداری منطقه ۶ ۲۵۰ میلیون تومان اعتبار برای احداث جدول و ۱۵۰ میلیون تومان نیز برای آسفالت، معابر شهرک شهید بهشتی هزینه کرده است.

مهندس مکانی با بیان اینکه شهرک شهید بهشتی بیش از ۴ هزار اصله درخت دارد، گفت: نصب ست ورزشی یا زمین بازی، کاشت ۸ هزار مترمربع چمن از طرف شهرداری و جمع آوری روزانه ۳ تن زباله از محدوده شهر شهید بهشتی از جمله اقدامات خدماتی شهرداری منطقه ۶ در این شهرک است.

شهردار منطقه ۶ تبریز، اظهار داشت: به لحاظ قانونی در محلات محصور امکان خدمات دهی شهرداری وجود ندارد، اما بنا به دستور دکتر نجفی شهردار تبریز برای رفاه حال اهالی در شهرک شهید بهشتی برخی طرحهای عمرانی و خدماتی انجام شده است.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :