نماینده مقام معظم رهبری در امور حج و زیارت گفت: همچنان ۶۹ نفر از حجاج ایرانی در حادثه مِنا مفقود الجسد هستند و امیدواریم بتوانیم این افراد را شناسایی کنیم و به اطلاع مردم برسانیم .

به گزارش تبریزمن، حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسگر در ارتباط زنده تلفنی با خبر شبکه یک سیما گفت: این مطالب را که گفته می شود این افراد شاید در زندان یا جاهای دیگر باشند تایید نمی کنیم و ما مدارک معتبری داریم که آنها را بزودی در اختیار مردم قرار خواهیم داد .

سرپرست حجاج ایرانی تاکید کرد: تاکنون در سه مرحله اجساد جان باختگان ایرانی حادثه منا به کشور بازگشته که در مرحله اول ۱۰۴ نفر ، در مرحله دوم ۱۱۴ نفر و در مرحله سوم ۹۰ نفر بوده است

وی افزود: در این یکی دو روز اخیر اجساد جمعی از جان باختگان حادثه منا شناسایی شده است و امشب پیکرشان به کشور منتقل می شود.

قاضی عسگر یاداور شد: بنده ۴۰ روز در مکه حضور داشتم و شاهد تلاش مسئولان سازمان حج و زیارت برای پیگیری کار حجاج ایرانی بوده ام .

وی خاطرنشان کرد: هنوز هم مسئولان سازمان حج و زیارت شبانه روزی در جده ، مکه و طائب در حال شناسایی اجساد و مفقودان حادثه منا هستند.

حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی قاضی عسکر نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی پس از ۴۰ روز اقامت در مکه مکرمه و مدینه منوره امروز به میهن اسلامی بازگشت.

امیر عبداللهیان معاون عربی آفریقایی وزارت امور خارجه و حجت الاسلام قمی معاون امور بین الملل دفتر مقام معظم رهبری در فرودگاه امام خمینی (ره) از وی استقبال کردند.

نماینده ولی فقیه در سفر حج تمتع ۱۳۹۴ برنامه‌های متعددی درخصوص دیدار با زائران ایرانی و دلجویی از بازماندگان حادثه‌دیدگان مسجدالحرام و فاجعه منا داشت و ضمن حضور در مراکز درمانی کشورمان در مدینه منوره و مکه منوره، درخصوص رسیدگی و درمان زائران بیمار و مصدومان این دوحادثه توصیه هایی ارائه کرد.

نماینده ولی فقیه در این سفر رسیدگی به وضع جان باختگان این دو حادثه دلخراش را به صورت ویژه درتماس با دفتر مقام معظم رهبری و مسئولان عالی‌رتبه کشورمان و ازطریق مسئولان سعودی دنبال کرد.

برگزاری دو مراسم باشکوه دعای کمیل زائران ایرانی در مدینه منوره، بازدید از مراکز پزشکی، هتل‌های محل اسکان و آشپزخانه‌های مرکزی طبخ غذا برای حجاج درمدینه و مکه، شرکت و سخنرانی در همایش‌های بین‌المللی، روحانیان و زائران اهل سنت، روحانیان و مدیران کاروان‌ها، دیدار با جانبازان سرافراز انقلاب اسلامی و نمایندگان بعثه‌های مراجع عظام تقلید همچنین حضور در مراسم بزرگداشت جانباختگان فاجعه منا و حادثه سقوط جرثقیل در مسجدالحرام از جمله برنامه‌های سرپرست حجاج ایرانی در طول ایام اقامت در مکه و مدینه بود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :