مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه بیش از ۲ هزار و ۱۹۰ روستای آذربایجان‌شرقی از نعمت طرح نوسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی بهره‌مند شده‌اند،گفت: از این تعداد یک‌هزار و ۹۵۰ روستای بالای ۲۰ خانوار جمعیت دارند.

به گزارش تبریزمن، قربان محمدی صبح امروز در گفت‌وگو  با خبرنگاران با بیان اینکه بیش از ۲ هزار و ۱۹۰ روستای آذربایجان‌شرقی از نعمت طرح نوسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی بهره‌مند شده‌اند،اظهار داشت: از این تعداد یک‌هزار و ۹۵۰ روستای بالای ۲۰ خانوار جمعیت دارند که اکثرا تحت پوشش طرح نوسازی قرار گرفته‌اند.

وی افزود: در این روستاها بیش از ۱۱۸ هزار واحد مسکونی با زیربنای ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار مترمربع ساخته و به بهره‌برداری رسیده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان به میزان اعتبار هزینه شده برای احداث واحدهای فوق‌الذکر اشاره و یادآور شد: برای ساخت این واحدها در مجموع ۲ هزار ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات کم بهره و با بازپرداخت ۱۲ ساله پرداخت شده‌اند.

محمدی تصریح کرد: طرح نوسازی در ایجاد اشتغال نقش بسزایی داشته و معمولا در ساخت یک واحد مسکونی ۶۰ متری حداقل یک نفر شغل مستقیم ایجاد می‌شود.

وی اضافه کرد: در ۱۰ سال گذشته برای ساخت ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار واحد مسکونی بیش از ۱۹۶ هزار شغل مستقیم میانگین سالانه ۱۹ هزار و ۶۰۰ نفر برای کارگران و بالاخص نیروهای ماهر بومی ایجاد شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی افزود: طرح نوسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی در ماندگاری روستائیان در زادگاه خودشان و جلوگیری از مهاجرت تاثیر بالایی دارد و روستائیان عزیز با داشتن خانه امن و مطمئن به آینده زندگی امیدوار و نشاط و شادی را به ارمغان می‌آورد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :