فرماندار تبریز در دیدار استاندار ایغدیر و آغری ترکیه با وی با اشاره به مشترکات دینی و فرهنگی ایران و ترکیه گفت: تبریز، مقصدی مناسب برای گردشگران ترکیه ای است.

به گزارش تبریزمن،  رحیم شهرتی فر در این دیدار که شامگاه سه شنبه و در محل فرمانداری انجام شد اظهار کرد: در طول قرن های اخیر فضای صلح آمیز و مبادلات تجاری و صنعتی بالایی بین دو کشور برقرار بوده و دولت های هر دو کشور مصمم به گسترش روابط هستند.

وی سهولت سفر و مرزهای امن بین دو کشور را از عوامل بسیار مهم توسعه صنعت گردشگری دانست و ابراز امیدواری کرد که در سال ۲۰۱۸ بیشترین میزان‌ گردشگران ورودی به تبریز از ترکیه و استان های مرزی آن باشد.

فرماندار تبریز، این شهر را دارای بسترهای مناسب سرمایه ‌گذاری و مبادلات تجاری عنوان کرد و افزود: حمایت از سرمایه‌ گذاران خارجی و تاسیس واحدهای صنعتی یکی از سیاست های مهم دولت تدبیر و امید است و بسترهای لازم برای حضور صنعتگران کشور دوست و همسایه ترکیه به نحو احسن فراهم می شود.

‘احمد تورغای آلپمان’ استاندار ایغدیر نیز با ابلاغ پیام محبت و دوستی مردم استان ایغدیر و قدردانی از میزبانی فرماندار تبریز گفت: تمام کسانی که از ایران دیدن کرده اند میهمان نوازی و فرهنگ بالای این کشور را ستایش می کنند و این حُسن شهرت، انگیزه های دیدار از سرزمین زیبای تبریز را در ما تقویت کرده است.

وی تبریز را شهر فرهنگ و ادب و صنعت توصیف کرد و اطمینان داد تمام توان دولت محلی را برای تقویت زیرساخت های سرمایه گذاری، گردشگری و تبادلات صنعتی به کار خواهد گرفت.

‘موسی ایشین’ استاندار آغری نیز با ابراز خوشحالی از به حقیقت پیوستن رویای دیدار از تبریز گفت: تبریز جایگاه ویژه ای در جهان اسلام دارد و انتخاب شدن آن به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام در سال ۲۰۱۸ مایه فخر و مباهات مردم ترکیه به ویژه استان های هم مرز با ایران است.

‘ایشین’ وحدت بین مسلمانان را ضرورتی غیرقابل انکار دانست و گفت: اینهایی که موجب اختلافات و کشتار بین مسلمانان هستند دقیقا پا در راه آنهایی گذاشته اند که امام حسین (ع) را شهید کردند و تلاش دارند با ایجاد تفرقه بین مسلمانان قدرت آن را تقلیل دهند.

وی افزود: در این حال مسلمانان باید هوشیار باشند، دوست و دشمن خود را بشناسند و با تمسک به پیغمبر نور و رحمت و کتاب آسمانی قرآن توطئه های تفرقه افکنانه را خنثی کنند.

مرتضی آبدار مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی نیز در این دیدار ویژگی های تاریخی، فرهنگی، صنعتی و علمی تبریز را برشمرد و ابراز امیدواری کرد با برگزاری هفته فرهنگی تبریز در ایغدیر و آغری ترکیه، شناخت جامع و کاملی از تبریز به علاقه مندان گردشگری ترکیه ارائه شود.

استانداران استان های مذکور و هیات همراهشان در مدت اقامت در تبریز از جاذبه های گردشگری این شهر دیدن خواهند کرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :