رییس دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه تبریز در نشست تخصصی “تربیت بدنی و بررسی ابعاد ایمنی و بهداشت در ورزش” که امروز با حضور اساتید و کارشناسان برجسته این حوزه در دانشگاه تبریز برگزار گردید با اشاره به اهمیت این همایش گفت:متاسفانه فاصله تولید علم با کاربرد آن در جامعه ما زیاد شده و باید در راستای عملی تر حرکت نماییم لذا با توجه به شعار امسال مبنی بر اقدام و عمل، باید در این مسیر گام برداریم.

سعید دباغ نیکوخصلت با ذکر این نکته که جزو ۱۶ کشور تولید علم هستیم افزود:اما متاسفانه کشورمان از بعد کاربرد علم از جایگاه مناسبی برخوردار نیست و دغدغه فراوانی در این زمینه داریم که باید همگی نسبت به رفع آن اقدام نماییم.

وی اضافه کرد:کتاب های ما غنی بوده و اطلاعات قابل قبولی در اختیار داریم ولی اقدام عاجلی برای تحقق و عملیاتی کردن علم نداریم، لذا فاصله و عمقی که بین عمل و ادعاهای ما وجود دارد ما را به چالش می کشد که چه زمانی این شکاف برطرف خواهد گردید.

nejati (15 of 25)
نیکوخصلت سپس تاسف خود از وضعیت به وجود آمده در پس از دیدار دربی اخیر تیم های پایتخت کشورمان را مورد توجه قرار داد و گفت:پس از اتمام این بازی، به صحنه های ورزشگاه نگاه کرده و مشاهده نمودم که حتی ۱۰ سانتی متر از زمین نیز خالی نیست! به طوری که سکوها و محوطه این مکان ورزشی مملو از تکه های زباله و صندلی های شکسته شده بود و دیدگان را آزار می داد در حالی که در ورزشگاه آلیانس آرنا نمی توان چنین مناظر تاسف آوری را مشاهده نمود، زیرا فرهنگ تنها مقوله ای است که باید نهادینه گردد بنابراین باید ابتدا از سیستم آموزش و پرورش کشور برای تحقق فرهنگ سازی ورزشی پرداخت.

قهرمان ورزش های رزمی اضافه کرد:در این راستا سواحل دریای خزر هم از وضعیت مناسبی برخوردار نبوده و زباله ها، چشم انداز این مناطق را مخدوش ساخته است حال آنکه سواحل ترکیه کاملا تمیز و قابل گشت و گذار می باشد، لذا اگر می خواهیم کشوری مانند ژاپن داشته باشیم و زندگی بر وفق مراد شهروندان باشد باید آموزش را از دوران ابتدایی آغاز نماییم تا همانند سایر کشورهای جهان، دانش آموزان پس از اتمام کلاس های درس نسبت به نظافت اماکن مربوطه اقدام نمایند.

nejati (3 of 25)
نیکوخصلت بهترین قوانین حقوقی جهان را متعلق به کشورمان دانست و تاکید کرد:اما متاسفانه ضمانتی برای اجرای این قوانین نداریم، در این زمینه هم باید فرهنگ و اخلاق توأم با یکدیگر پیش رفته و شاهد جامعه ای عاری از تخلف باشیم، لذا ایران باید به یک هارمونی در تولید علم دست یابد و یکپارچگی و اتحاد در راستای تغییر و اصلاح جامعه مورد نیاز ماست.

رییس دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی در پایان اظهارات خود ورزش را یک پایلوت مناسب دانست و تصریح کرد:دانشگاه تبریز در این راستا کمیته ایمنی را راه اندازی کرده و خبرهای خوشی در راه است و باید با کمک ایمنی در ورزش به اعتلای این حوزه اقدام نمود.

 شهرام صادق زاده


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :