نماینده ولی فقیه درآذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با بیان اینکه برخی اعتقاد دارند حوادث پاریس سناریویی از پیش تعریف شده مانند واقعه ۱۱ سپتامبرآمریکاست ،گفت: به هر حال ملت ایران جنایات داعش را در هر نقطه ای از دنیا محکوم می کند.

به گزارش تبریزمن، آیت الله محسن مجتهد شبستری در خطبه دوم نماز جمعه تبریز با بیان اینکه مردم انقلاب ایران همواره طرفدار منطق و مخالف تروریسم بوده اند، اظهار کرد: به نظر می رسد گروه داعش که در پوشش اسلام و در واقع در قالب اسلام آمریکایی فعالیت می کنند، به دلیل ناکامی ها و شکست های پی درپی می خواهد از اربابان خود انتقام بگیرد.

وی با اشاره به اینکه درهفت عملیات تروریستی همزمان داعش در فرانسه ۱۵۲ نفرکشته و ۲۰۰ نفر مجروح شدند ، افزود: کشیده شدن ناامنی های خاورمیانه به اروپا، یادآور این مثل است که ‘ سگ هار عاقبت پاچه صاحبش را می گیرد ‘.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه عربستان در فرانسه بدون هیچ مانعی وهابیت را تبلیغ می کند، اظهار کرد: این در حالی بود که فرانسه به جای فشار به کانون های داعشی در تبعیت از آمریکا به سوریه فشار وارد می کرد.

وی یادآوری کرد: دولت فرانسه از طرفی ادعای مبارزه با تروریسم را دارد و از طرف دیگر پذیرای گروه های تروریستی همچون منافقین و النصره درکشور خود است.
آیت الله مجتهد شبستری در بخش دیگری از سخنان خود با توجه به فرا رسیدن هفته بسیج و سالروز صدور فرمان تشکیل این نهاد مردمی و انقلابی توسط امام راحل (ره) ، گفت: بسیج برگرفته از تفکرات ناب اسلامی و متاثر از پیام عاشوراست.

وی هفته بسیج را فرصتی برای بررسی عملکرد ۳۷ ساله این نهاد انقلابی دانست و گفت: تشکیل حلقه های صالحین می تواند زمینه فعالیت جوانان انقلابی ایران اسللامی را در عرصه های مختلف تقویت کند .

امام جمعه با بیان اینکه نیروهای جوان ، سرمایه های کشور در زمان جنگ و صلح هستند، گفت: توصیه رهبری به مسئولان حمایت از جوانان است.

وی به دیدار مسئولان دانشگاه های کشور با رهبری اشاره و یادآوری کرد: توجه بیشتر به پژوهش ، حرکت در راستای نقشه جامع علمی کشور و تقویت ارتباط دانشگاه با صنعت توصیه رهبری به مسئولان مراکزعلمی و دانشگاهی بود.

آیت الله مجتهد شبستری با اشاره به انتقاد رهبری از وضعیت فرهنگی دانشگاه ها از مسئولان دانشگاهی خواست تذکرات دلسوزانه مقام عظمای ولایت را جدی بگیرند .


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :