وزیر راه و شهرسازی گفت: بزرگترین اقدام ما در انتخابات هیئت مدیره سازمان‌ نظام مهندسی ساختمان امسال این بود که حضور کسانی را که می توانستند دو طرف میز قرار بگیرند، منع کردیم.

به گزارش تبریزمن، عباس آخوندی قبل از ظهر امروز با حضور در دانشگاه صنعتی امیرکبیر یکی از شعب اخذ رأی استان تهران در حاشیه بازدید از نحوه برگزاری هفتمین دوره انتخابات هیئت مدیره سازمان‌ نظام مهندسی ساختمان در جمع خبرنگاران درباره اهمیت انتخابات نظام مهندسی افزود : اهمیت آن از دو جهت است یکی از حیث عمومی و دیگری تخصصی است.

 

وی گفت: با توجه به اینکه ساخت و ساز در ایران بزرگترین سرمایه ملی است و با مهندسان سر و کار دارد بنابراین فعالیت‌ های مهندسی موضوعی فراگیر و در ارتباط با مردم است و مردم مستقیما منافع دارند.

وزیر راه و شهرسازی افزود: دوم به لحاظ حرفه ای و تخصصی است که از نظر تخصصی نیز سازمان نظام مهندسی بزرگترین سازمان حرفه ای ایران است که بیش از ۳۰۰ هزار عضو دارد.

وی ادامه داد : بنابراین هم از جهت حرفه ای و هم از جهت عمومی و ملی برای مردم با اهمیت است.

اخوندی درباره مهمترین ویژگی برگزاری این دوره از انتخابات نیز گفت: ما در این دوره از انتخابات تلاش کردیم افرادی که دارای سود دو طرفه  هستند یعنی از یک طرف می توانند امضا کنند و از طرف دیگر امضای خودشان را تایید کنند ، این منافع را حذف کردیم و این نکته بسیار مهمی است.

وی افزود: در واقع با حذف این منافع، مردم می توانند  مطمئن شوند ، افرادی که دارای منافع هستند وارد انتخابات نمی شوند.

اخوندی گفت: این اقدام اتفاق بزرگی است که هم در جهت ارتقا کیفیت نظام مهندسی و هم در جهت ارتقا خوشنامی مهندسان رخ می دهد چون عده ای با امضا فروشی بخش بزرگی از جامعه مهندسی را بدنام می کردند و با اینکار افرادی که دارای منافع دو طرفه  هستند نمی توانند در انتخابات هیئت مدیره نامزد شوند .

وی افزود : همچنین افرادی که در دولت اعم از وزارت راه و شهر سازی ، وزارت کشور و شهرداری ها حضور و نقش کنترل کننده داشتند امکان شرکت و عضویت در هیئت مدیره را ندارند.

وی ادامه داد: این اقدام گامی بزرگ برای ارتقاع اخلاق مهندسی است تا مهندسان بتوانند با شفافیت کامل عمل کنند.

اخوندی در ادامه درباره انتظارات خود از عملکرد هیئت مدیره نیز گفت: انتظار ما از هیئت مدیره این است که به سمت شفاف سازی کامل برود و مهندسان از هرگونه تضاد منافع خودداری کنند.

وی افزود: در واقع به سمتی برویم که مهندس مزد دست رنج خود را بگیرد و خدمات مهندسی واقعی به مردم ارائه بدهید و از اقداماتی که فقط جنبه های تاییدی دارد خودداری کند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: بزرگترین اقدام ما نیز در این دوره از انتخابات این است ، کسانی که می توانستند دو طرف میز قرار بگیرند این را منع شدیم و مهندسان ایمان آورده اند که برای ارتقاء حرفه ای باید به خدمات خود و حرفه خود پایبند باشند.

برگزاری انتخابات نظام مهندسی ساختمان استان تهران به تاریخ دیگری موکول شد.

جلسه مشترک هیئت اجرایی و هیئت نظارت هفتمین دوره انتخابات هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران تشکیل و باتوجه به اشکالات بوجود آمده در فرآیند رای گیری، انتخابات متوقف و برگزاری آن به روزهای آینده موکول شد.

این جلسه با حضور آقایان محمدشهاب سیدجلالی گنابادی، منوچهر خواجه دلویی، کریم رشیدی پور، میرمحسن حسام میراسکندری، علی اکبر رضایی جعفری، علی محمد عبدی، سیدمحسن موسوی مسعودآبادی، فریبرز واحدی، مهدی النجری، مصطفی مهردادفر، محمد عبدالملکی، داوود صیفوری و علی پورجوادی تشکیل شد.

جلسه مشترک اعضای هیئت اجرایی دستگاه های نظارت هفتمین دوره انتخابات هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران در ساعت ۱۱ و ۱۵ دقیقه امروز در محل هیئت اجرایی تشکیل شد.

در این جلسه با عنایت به گزارش های رسیده از شعب اخذ رای و با توجه به اشکالات بوجود آمده در فرآیند رای گیری ناشی از مشکلات نرم افزاری و غیره به منظور حفظ و صیانت از آرای مهندسین و در جهت برگزاری شفاف انتخابات، مقرر شد رای گیری در سطح استان تهران متوقف و پس از رفع مشکلات موجود متعاقبا با هماهنگی دستگاه نظارت در روزهای آینده با اطلاع رسانی مناسب انتخابات تجدید شود.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :