مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز تبریز از اجرای آزمایشی طرح محدودیت نصب و برپایی چادر در پارک های تبریز با هدف ایجاد امنیت و آسایش شهروندان خبر داد.

به گزارش تبریزمن، محمدحسین حسن زاده سه شنبه با بیان این مطلب اظهار داشت: در این بین تفرجگاه ائل‌گلی به عنوان یکی از مکان های تفریحی تبریز که همواره مورد اقبال عمومی شهروندان و مسافران قرار گرفته و از جهت های مختلف دارای اهمیت زیادی است، در اجرای این طرح به طور ویژه ای مدنظر است.

وی با اشاره به تلاش این سازمان جهت حفظ هویت فرهنگی و تاریخی پارک بزرگ ائل‌گلی گفت: در همین راستا برنامه ریزی‌هایی با رویکرد فرهنگی و اجتماعی توسط این سازمان در دست اجراست.

حسن زاده اجرای طرح ممنوعیت نصب چادر در پارک ها را در همین راستا عنوان کرده و افزود: پارک ها و بوستان های شهری، محلی برای آسایش و امنیت اجتماعی و فرهنگی شهروندان هستند که سازمان پارک ها و فضای سبز تبریز برای بهبود هر چه بیشتر این بستر همواره در تلاش و تکاپو بوده است.

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز تبریز یادآور شد: ممنوعیت برپایی چادر هم اکنون در تمامی پارک های تبریز به جز پارک های مسافر اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه از شهروندان تقاضا داریم برای تحقق این امر با سبزبانان و نگهبانان پارک همکاری های لازم را داشته باشند، تصریح کرد: مشخص است که اجرای این برنامه ها بدون مشارکت شهروندان محقق نمی شود و برای ایجاد شهری آباد و سبز به حضور فعال شهروندان نیاز داریم.

حسن زاده این اقدام را در راستای حفظ امنیت شهروندان دانسته و اظهار داشت: حفاظت از فضای سبز و حفظ امنیت اجتماعی مد نظر در ائل گلی از دیگر اهداف ممنوعیت برپایی چادر شهروندان در پارک بزرگ ائل گلی و دیگر پارک های شهر است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :