شهرام دبیری عضو هیأت رییسه فدراسیون فوتبال تاکید کرد بنابر قانون و مقررات تا زمان انتخابات وضعیت فعلی فدراسیون پابرجا خواهد بود.به گزارش تبریزمن، شهرام دبیری با بیان اینکه احتمالاً هیأت رییسه فدراسیون فوتبال پس از مشورت با علی کفاشیان هفته آینده تشکیل جلسه خواهد داد در پاسخ به این سوال که بعد از دوران ریاست علی کفاشیان که در تاریخ ۱۵ اسفند به پایان می‌رسد چه فردی تا زمان انتخابات سکان هدایت فدراسیون فوتبال را بر عهده خواهد داشت، گفت: «همانطور که می‌دانید در مجمع تصویب شد که زمان مجمع انتخاباتی به هیأت رییسه تفویض شود و بنابر قانون و مقررات تا آن زمان وضعیت فعلی پابرجا خواهد بود و قانوناً همین روال ادامه دارد ضمن اینکه چیز جدیدی مبنی بر این امر اعلام نشده است.» وی درباره اینکه در سایر فدراسیون‌ها تا زمان انتخابات سرپرست توسط وزارت ورزش تعیین می‌شود، گفت: «مطلع نیستم که در اساسنامه ما در این مورد چه چیزی پیش‌بینی شده است اما اساسنامه فدراسیون فوتبال با سایر فدراسیون‌ها متفاوت است و این همان اساسنامه‌ای است که مورد تایید فیفا نیز قرار دارد. اگر در این مورد وضعیتی پیش‌بینی شده باشد باید طبق اساسنامه به آن عمل کرد اما می‌دانم که وضعیت فعلی پابرجا خواهد بود.»

دبیری در مورد اینکه اصلاح اساسنامه در مجمع چهارشنبه گذشته از دستور جلسه خارج شد، گفت: «از دستور خارج نشد و قرار بود که این تغییرات مطرح شود اما ابتدای مجمع، وزیر صحبت‌هایی را مطرح کرد و اعلام کرد که شاید این تغییرات شائبه‌هایی را برای فدراسیون فوتبال و انتخاباتی که در پیش دارد ایجاد کند ضمن اینکه یکسری از اعضا نیز معتقد بودند که باید این اصلاحات با بررسی بیشتری انجام شود. بنابراین با وجود اینکه کفاشیان قصد داشت به طور حتم اساسنامه‌ در دستور جلسه قرار داشته باشد اما به خاطر اینکه فیفا نیز یکسری پیشنهادهای جدید را ارائه داده بود در این مورد درخواست کرد تا بررسی‌های بیشتری شود و اساسنامه جدید در مجمع جدید مورد تصویب قرار گیرد.» عضو هیأت رییسه فدراسیون فوتبال در مورد ممنوع‌التصویری کفاشیان گفت: «صدا و سیما به هیچ وجه کار درستی را انجام نداد. اگر کفاشیان به‌عنوان یک فرد حقوقی شکایتی را مطرح کرده بابت کارهای فدراسیون بوده تا مشکلات فوتبال حل شود و این یک موضوع شخصی محسوب نمی‌شود.»

وی ادامه داد: «شکایت یا قانونی است یا نیست؛ اگر کفاشیان محق نباشد که می‌توان گفت حق با او نیست اگر هم محق باشد باید حق فوتبال داده شود و نیازی به این برخوردها نیست. اگر به طور مثال فردا کسی از من شکایت کند آیا من باید او را تحریم کنم؟ بنابراین معتقدم که این رفتار درست نیست. صدا و سیما حق فوتبال را که نمی‌دهد حتی اقداماتی را هم انجام می‌دهد که درست نیست.»

دبیری در پایان گفت: «در هر صورت ممنوع‌التصویر شدن کفاشیان تاثیری در کار فوتبال ندارد و اینکه او بخواهد به تلویزیون برود یا نرود این موضوع تاثیری در روند فوتبال کشور نخواهد داشت. به نظرم صدا و سیما کار درستی نکرد و باید با این موضوع منطقی برخورد می‌شد به خصوص اینکه وزیر اعلام کرد در برنامه ششم دولت و برای طرح در مجلس، موضوع حق پخش نیز در نظر گرفته شده و حتی مبلغ آن نیز مشخص شده است.»


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :