دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی درحالی ۱۰ اردیبهشت برگزار می شود که نتایج نظرسنجی دور دوم انتخابات مجلس در تبریز مشخص شده و حکایت از صدرنشینی دکتر منادی دارد.

تبریزمن، سرویس سیاسی: شمارش معکوس برای انتخابات ۱۰ اردیبهشت آغاز شده و اقشار مختلف مردم آذربایجان شرقی برای حضور حداکثری در انتخابات اعلام آمادگی می کنند.

در یکی از بزرگترین نظرسنجی هایی که جمع بندی چهار نظرسنجی مختلف است و در محلات و مناطق مختلف شهر تبریز و در بین جمعیت تقریبی ۱۰ هزار نفر توسط موسسات آمارگیری و به سفارش پایگاه خبری تحلیلی “تبریزمن” انجام شده، نشانگر صدرنشینی دکتر منادی در تبریز دارد

این نظرسنجی ها به صورت میدانی و مجازی برگزار شده است و منادی، فرهنگی، ساعی و الموسوی به ترتیب در صدر این نظرسنجی ها قرار دارند و سعیدی، بیمقدار، عباس زاده، تاج الدینی نیز در رتبه های بعدی این نظرسنجی قرار گرفته اند.

پیش بینی می شود در انتخابات دور دوم مشارکت مردم نزدیک ۴۵ درصد باشد.

گفتنی است از حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو در مرحله اول دکتر مسعود پزشکیان و احمدعلیرضا بیگی موفق شدند که با کسب حداکثر آراء به مجلس شورای اسلامی راه پیدا کنند. هشت کاندیدای دیگر در مرحله دوم از این حوزه نیز سلایق سیاسی مختلفی دارند و رقابت شدیدی باهم دارند؛ به طوری‌که چهار کاندیدا جزو لیست امید و سه کاندیدا اصولگرا و یک کاندیدای دیگر نیز به صورت مستقل وارد انتخابات شده‌اند.

آذربایجان شرقی با افزون بر سه میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت ۱۹ نماینده در مجلس دارد که در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ۱۰ نماینده با کسب اکثریت آرا به مجلس راه یافتند و ۹ نفر دیگر هم در دور دوم انتخابات به مجلس راه خواهند یافت.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :