مدیرعامل اتوبوسرانی در دیدار با سفیران صلح وانجمن معلولین وخیرین آذربایجان شرقی مناسب سازی محیط شهری برای معلولان را نه شعار، بلکه یک ضرورت دانست.

به گزارش تبریزمن، به نقل از شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز وحومه، مدیران وسفیران صلح ،انجمن معلولین و خیرین استان آذربایجانشرقی و اعضای هئیت مدیره انجمن اتیسم تبریز  با مدیر عامل اتوبوسرانی کلانشهرتبریز دیدار کردند.

شمس الله فیروزیان در این دیدار ضمن ارائه عملکرد اتوبوسرانی برای رفاه  معلولین در این مدت کوتاه تصریح کرداین شرکت در گذشته به دلیل محدودیت بودجه نمی‌توانست پا را فراتر از اولویت‌ها بگذارد اما امروزه این رویکرد را در مدیران شرکت ایجاد کرده‌ایم که معلولان گذشته از معلولیت خود، نیازهای دیگری هم دارند. بر همین اساس اقداماتی را برای مناسب سازی محیط برای معلولین در اتوبوسرانی انجام گرفته که در سطح کشور برای اولین بار است که این اقدامات صورت می گیرد.

وی افزود: از جمله این اقدامات میتوان به راه اندازی اتوبوس ویژه معلولین برای اولین بار در کشور،خرید ۵ دستگاه اتوبوس مناسب سازی شده که در سال ۹۵ وارد چرخه خدمت میشوند ،مناسب سازی ۴۶ ایستگاه برای افراد ویلچری، مناسب سازی ۶۲ دستگاه اتوبوس دوکابین برای ارائه خدمت در مسیر تندروبا رمپ ویژه وایجاد جایگاه ویژه برای افراد کم توان ومعلول  در داخل اتوبوس های دوکابین ،پیش بینی ۷۳ ایستگاه اولویت دار و بیش از ۳۰۰ دستگاه سایبان با تجهیزات مناسب برای افراد کم توان ومعلول در بودجه سال ۹۵  وهمچنین ورود  ۳۳  دستگاه اتوبوس دوکابین مناسب سازی شده به ناوگان تا پایان سال ۹۵ انجام گرفته  است.

فیروزیان در پایان افزود: ما سعی خواهیم کرد با سوق دادن برنامه هایمان به طرف این قشر و افتخار آفرینان کشورگامی هرچند اندک  برای تامین رفاه حال این عزیزان برداریم.

گفتنی در حاشیه این دیدار سفیران انجمن ها از قسمتهای مختلف شرکت واحد اتوبوسرانی بازدید کرده ودر پایان با اهداء لوح سپاس از مهندس فیروزیان تقدیر کردند.

درابتدای این دیدار مشایخی مسئول انجمن اسلامی معلولین استان مسائل و مشکلات روزمره معلولین را مطرح و خواسته های خود را عنوان کردندو خواستار کمکهای انسان دوستانه شرکت واحد اتوبوسرانی شدند

 

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :