شهردار تبریز در بازدید از منطقه تازه تاسیس ۱۱ تبریز از نزدیک در جریان روند امور محوله قرار گرفت.

به گزارش تبریزمن، به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۱ تبریز، دکتر نجفی در جریان این بازدید، مناطق ۱۱ و ۱۲ شهرداری را حوزه‌های پایلوت شهرداری در ارایه خدمات هوشمند و الکترونیک خواند و افزود: باید سعی شود در این مناطق نیازی به مراجعه حضوری شهروندان برای اخذ پروانه نباشد، مگر اینکه افراد، برای اخذ پروانه نیاز ضروری به مراجعه حضوری داشته باشند.

دکتر نجفی با بیان این که مناطق تازه‌تاسیس شهرداری، فضای جدیدی در خدمتگزاری هوشمند ترسیم خواهد کرد، تاکید کرد: در حوزه های عمرانی و خدمات شهری و اجرائی پروژه های جدید واقع  در محدوده منطقه برای سال ۹۵ مورد مطالعه و طراحی قرار گرفته است.

شهردار تبریز با تاکید بر ضرورت شناسائی و جذب نیروهای نخبه و تحصیلکرده برای منطقه ۱۱ افزود: شهرداری منطقه ۱۱ می‌تواند نیروهای مورد نیاز خود را که ضرورتا از نیروهای تحصیلکرده داخل مجموعه بوده، از سایر مناطق و سازمانها جذب و به کار گیرد.

وی با تاکید بر تسریع در امور اجرایی و احداثی ساختمان جدید منطقه گفت: تا آخر خرداد ماه سال ۹۵ چارت منطقه تکمیل شده و تمامی کمیسیونها نیز برای منطقه تعریف خواهد شد؛ در این راستا، معاونت‌های عمرانی و شهرسازی و خدمات شهری منطقه آماده ارائه سرویس به شهروندان خواهند شد و کلیه اقدامات سخت افزاری تا آخر اردیبهشت ماه سال ۹۵ و کلیه اقدامات نرم افزاری تا آخر خرداد ماه تکمیل شده و تحت نظر منطقه قرار خواهد گرفت.

فیروز آذری فر، شهردار منطقه ۱۱ نیز در این جلسه، با ارایه گزارشی از روند اجرائی منطقه ۱۱ گفت: از زمان صدور ابلاغ مدیریتی، ظرف مدت یک هفته ساختمان جدید منطقه تحویل گرفته شده و با همت عوامل منطقه امورات جاری برای ارائه خدمات به شهروندان آماده شد.

شهردار منطقه ۱۱ در ادامه در گزارشی تفصیلی موقعیت منطقه را تشریح نموده و ابراز داشت: مساحت تقریبی محدوده منطقه ۱۱ حدودا ۱۱۳۲ هکتار است که ۴٫۶ درصد مساحت کل شهر را در بر گرفته و مساحت املاک کدگذاری شده منطقه ۸۵۱ هکتار و تعداد خانوار ۵۷۹۸۰خانوار و تعداد جمعیت منطقه نیز ۱۹۱۰۰۰نفر می باشد که  ۱۳٫۵درصد کل جمعیت تبریز را بخود اختصاص داده و دومین منطقه پر جمعیت شهر تبریز محسوب میشود.

وی افزود:مساحت بافت فرسوده منطقه ۱۸۸ هکتار است که ۱۶٫۶ درصد مساحت منطقه را بخود اختصاص داده است و مساحت منطقه حاشیه نشینی ۳۶۹ هکتار بوده و ۳۲٫۶ درصد مساحت منطقه را دارا می باشد و در مجموع ۴۹ درصد مساحت منطقه را بافت فرسوده و حاشیه نشینی تشکیل داده است.

شهردار منطقه ۱۱ در پایان ابراز داشت: باتوجه به تراکم بالای بافت جمعیتی منطقه و احداثات غیر مجاز واقع در منطقه و وجود مشکلات عدیده در مسیر تحقق شهرداری الکترونیکی آمادگی کامل داریم تا در جهت جلب نظر شهردار محترم تبریز و شورای اسلامی شهر تبریز برای راه اندازی منطقه الکترونیکی همت و تلاشی مضاعف داشته باشیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :