مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ارس با تاکید بر حمایت از فعالان عرصه فناوری گفت: سازمان منطقه آزاد ارس شکوفایی شرکت های دانش بنیان را هدفگذاری کرده است.

به گزارش تبریزمن، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محسن خادم عرب باغی در گردهمایی بزرگ شرکت های دانش بنیان و فناور با تشریح حمایت های این منطقه از فعالان عرصه فناوری گفت: ما بدون برگزاری مناقصه می توانیم پروژه های خود را به این شرکت ها واگذار کنیم که این اقدام در نوع خود بی نظیر است.

وی ادامه داد: تخفیف در عوارض پروانه ساخت به میزان ۵۰درصد، تخفیف در هزینه زمین به میزان ۳۰درصد، تخفیف در عوارض مجوز فعالیت و عوارض عمران شهری به میزان۱۰۰درصد از جمله دیگر حمایت هایی است که منطقه آزاد ارس از شرکت های دانش بنیان می کند.

مدیرعامل منطقه آزاد ارس از ساخت سالن های کوچک استیجاری برای شرکت های دانش بنیان در این منطقه خبر داد و افزود: هزینه اجاره سالن های استیجاری برای ۵ سال اول دارای حدود ۳۰ درصد تخفیف خواهد بود.

وی با اشاره به نقش مناطق آزاد در توسعه کشور گفت: یکی از مهمترین راهبردهای دولت در مناطق آزاد ورود فناوری بود که در این خصوص آنگونه که باید و شاید نتوانسته ایم موفق باشیم و امروز باید در این مسیر قدم برداریم تا بتوانیم ضمن افزایش بهره وری مشکلات پیش رو را حل کنیم.

خادم عرب باغی اظهارکرد: حمایت از نسل جوان وظیفه تمامی مدیران کشوری است زیرا که امروز برای حل مشکلات کشور باید ضمن اعتماد به جوانان خلاق و متخصص تجربه خود را در اختیار آنها قرار دهیم تا توانمندی های خود را در عرصه عمل نمایان کنند.

عرب باغی، پیوند علم و عمل را ضرورتی انکار ناپذیر دانست و گفت: یکی از علت های اصلی مشکلات کارخانه ها ارتباط کمرنگ صنعت و دانشگاه است درحالی که با هم افزایی بین جامعه دانشگاهی و صنعتی به موفقیت های چشمگیری دست پیدا می کنیم.

وی با بیان اینکه امروز حمایت از شرکت های دانش بنیان در دستور کار دولت قرار دارد، خاطرنشان کرد: ادامه حیات ما در گرو توجه به علم و توان اجرایی جوانان ایرانی است و تنها راه بهره مندی از توان دانش و تخصص داخل، جلوگیری از عوام فریبی و شعارگرایی و تقویت انگیزه شرکت های دانش بنیان و فناور است.

خالقی، دبیر گردهمایی بزرگ شرکت های دانش بنیان و فناور ارس نیز با اعلام اینکه ۱۶۰شرکت دانش بنیان و فناور از استان های آذربایجان شرقی،آذربایجان غربی،اردبیل، کردستان و زنجان در این گردهمایی حضور دارند، منطقه آزاد ارس را فضایی مناسب برای فعالیت شرکت های دانش بنیان دانست.

در حاشیه این گردهمایی شرکت های فناور و دانش بنیان در محیطی تخصصی در نمایشگاه ویژه به ارائه توانمندی های خود می پردازند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :