منطقه نمونه گردشگری جزیره شانلی در ۴۵ کیلومتری شهر تبریز و ۳۰ کیلومتری دریاچه ارومیه در زمینی به مساحت ۲۵۰ هکتار و با شعار یک گردشگر، یک فرصت احداث می گردد.

به گزارش تبریز من، مدیر این پروژه که در جمع خبرنگاران آذربایجان شرقی سخن می گفت با اشاره به اینکه حصار کشی و تهیه زیرساخت های اولیه این منطقه با ۴۰ میلیارد تومان به پایان رسیده است افزود:حدود ۲ سال بر روی مجتمع تفریحی، ورزشی و گردشگری شانلی شامل ۳۵ پروژه داخل آن مطالعه و ارزیابی به عمل آمده است تا بدون اتکا به تسهیلات دولتی و با صرف مبلغ یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار پس از ۳ سال به بهره برداری برسد.

photo_2015-10-12_19-53-58

امیرمیران تاکید کرد:با احداث این منطقه گردشگری برای ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۳۲ هزار نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال ایجاد خواهد شد که طبق پیش بینی های به عمل آمده، انواع تفریحات و سرگرمی های بانشاط برای هر رده سنی در نظر گرفته شده است.

اجرای این پروژه حتی می تواند احیای جزیره اسلامی را در بر داشته باشد کمااینکه احتمال تحت الشعاع قرار دادن بحران دریاچه ارومیه نیز وجود دارد.

photo_2015-10-12_19-54-44

به گفته وی فرودگاه لایت، هتل های ۳و۵ ستاره، سالن های همایش و آمفی تأتر، ویلاهای اقامتی، گلخانه، مجموعه های تیراندازی، اسب سواری، دوچرخه سواری، آف رود، موتور کراس، والیبال ساحلی، بالن و کایت سواری، میادین فوتبال، شهربازی کودکان، گلف و تنیس و دهها پروژه بی نظیر دیگر از جمله مواردی است که برای منطقه گردشگری شانلی پیش بینی شده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :