در حالی که تراکتورسازی به خاطر مشکلات مالی موجود، به فکر کناره گیری از لیگ قهرمانان هم افتاده بود، انجام بازی خانگی در کشوری ثالث و نیز جریمه های فدراسیون نمکی بود بر زخم های این تیم…

تبریزمن، سرویس ورزشی: سعودی ها با توجه به مسائل سیاسی بوجود آمده در ماه های گذشته تصمیم گرفتند تا از حضور در کشور ایران امتناع کنند و در مدت اخیر مشکلات زیادی ایجاد کردند.

با این حال رفته رفته با میزبانی تیم های ایرانی و رضایت مندی باشگاه های میهمان در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، فشار از طرف سایر کشور ها و کنفدراسیون فوتبال آسیا به عربستان بیشتر شد و ادعاهای آنان مبنی بر نا امنی در ایران از یاد ها در حال فراموشی بود که – مثلا – پرطرفدارترین تیم آسیا بار دیگر همه داشته هایمان را به باد داد.

هواداران پرسپولیس در دیدار مقابل تراکتورسازی در استادیوم آزادی – استادیوم ملی ما – آن هم در حساس ترین بازی هفته، در مقابل مسئول حراست یوفا و دیدگان رسانه های داخلی و خارجی، یاد ایام جنگ کردند و بمب های خود را روی نیمکت تراکتور ریختند. آن هم به خاطر تکلی که بنگر روی عشوری زد و کارت قرمز نگرفت! تکلی (ضربه ای) که می توان در مسابقاتی چون UFC شاهد آن بود!

در مقابل، کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال نیز در رایی کاملا منصفانه و معقول، تراکتورسازی، تیمی که مورد حمله هواداران جان برکف پرسپولیس قرار گرفته بود را جریمه مالی کرد و جالب اینکه محسن بنگر – قهرمان چند دوره کمربند جهانی کشتی کج و وشو –  پس از یک بازی، راست راست در بازی های آینده تیمش حضور فعال خواهد داشت! جالب تر اینکه رای صادر شده برای پرسپولیس، قابل تجدید نظر بوده اما رای تراکتور، قطعیست! 

جدا از اینکه فدراسیون با محرومیت تنها یک جلسه ای برای تیمی که هوادارنش، استادیوم فوتبال را با میدان جنگ و نیمکت حریف را با تانک دشمن اشتباه گرفته بودند، نوع جدیدی از منطق و عقلانیت و انصاف در قضاوت را به جهانیان معرفی کرده و دستاوردی عظیم برای کشور بدست آورد، هواداران عاشق ساندویچ پرسپولیس نیز با بمب افکن های خود بهانه ای کلفت برای سعودی ها دست و پا کردند تا رای کنفدراسیون فوتبال آسیا را به نفع خود تغییر دهند.

و اینچنین است که تیمی چون تراکتورسازی، در حالی که خود بنا به مشکلات مالی، خود را در آستانه برکناری اجباری از لیگ قهرمانان آسیا می دید، با جریمه نقدی از سوی فدراسیون فوتبال مواجه می شود و به خاطر اجبار برای انجام دیدار خانگی خود مقابل سعودی ها در کشوری سوم، هم از حضور هوادارانش محروم می شود و هم هزینه دیگر را به دوش خواهد کشید.

و اینچنین است که باید به هواداران تراکتور حق داد تا برخی شعار ها را در استادیوم سر دهند و اعتراض کنند…


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :