مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی از تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی مد و لباس تبریز تا بیستم بهمن خبر داد.

به گزارش تبریزمن، روز سه شنبه روابط عمومی این اداره کل، ‘علی اکبر صفی پور’ در نشست هماهنگی برای برگزاری جشنواره مد و لباس، گفت: مردم با اهمیت مقوله مد و لباس و تاثیرات آن در جامعه آشنا هستند و از طرح هایی با شاخص های ایرانی استقبال می کنند که تاثیر این جشنواره را نشان می دهد.
وی تاکید کرد: این موضوع نشان از تاثیر جشنواره ها و نمایشگاه های مد و لباس بر مخاطب ها به ویژه قشر جوان جامعه دارد و به نوعی می تواند به سلیقه آنها، سمت و سو دهد.
وی نهادینه کردن سبک زندگی اسلامی را از مهم ترین اهداف برگزاری این جشنواره برشمرد و افزود: دومین جشنواره استانی مد و لباس، برای تحقق منویات مقام معظم رهبری در ارایه سبک زندگی اسلامی برگزار می شود.
صفی پور توسعه و ترویج فرهنگ، هنر و آداب و رسوم بومی، ساماندهی مثلث طراحی، تولید و توزیع پوشاک دراستان، زمینه سازی برای کشف و ظهور استعدادها و خلاقیت های نو، مرتبط با پوشاک اسلامی، ایرانی و بومی، بسترسازی برای ایجاد اشتغال پایدار برای طراحان مد و لباس استان، زمینه سازی برای آگاهی بخشی آحاد جامعه و گسترش معروف ها و ترویج طرح های استانی مناسب با سلیقه ها و در خور شان والای ملت ایران بر اساس سبک زندگی اسلامی را از مهم ترین اهداف برگزاری این جشنواره برشمرد.
وی با اشاره به اینکه جشنواره در دو بخش رقابتی و جنبی برگزار می شود، گفت: در بخش رقابتی طراحی- دوخت و فیلم، عکس، کتاب، مقاله یا پایان نامه، نقاشی، مطبوعات و در بخش جنبی برگزاری کارگاه های تخصصی دوخت های سنتی و برگزاری کارگاه تخصصی و آموزشی طراحی لباس مد نظر این جشنواره است.
وی، شرکت دراین جشنواره را برای تمامی هنرمندان و فعالان عرصه های مختلف فرهنگی و هنری و تولید کنندگان وعرضه کنندگان لباس آزاد عنوان کرد و گفت: در بخش مقاله آثار ارایه شده باید دارای خلاصه، مقدمه و نتیجه بوده و تعداد صفحات آن کمتر از ۱۰ و بیشتر از ۳۰ صفحه نباشد و طرح ها و مدل های پوشش باید ابداعی، ابتکاری و جدید باشد و قابلیت تولید عمده را داشته باشد.
وی تاکید کرد: طرح های ارایه شده در تمام بخش ها باید مطابق با موازین اسلامی، فرهنگ و هویت ایرانی باشد.
صفی پورگفت: تمامی طرح های برگزیده جشنواره مطابق با ماده ۴ قانون ساماندهی مد و لباس، برای حمایت قانونی حقوق مولفان و مصنفان به بنیاد ملی مد و لباس ارسال خواهد شد و به تمامی شرکت کنندگان که آثارشان به بخش مسابقه راه یابد، گواهی شرکت در جشنواره تعلق خواهد گرفت.
براساس این گزارش علاقمندان می توانند آثار خود را تا بیستم بهمن ماه جاری به دبیرخانه جشنواره واقع در تبریز، بلوار استاد شهریار، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز ارسال نموده و یا با شماره تلفن ۰۴۱- ۳۳۲۴۸۳۴۴ تماس بگیرند.
زمان برگزاری جشنواره یاد شده بیست و ششم تا سی ام بهمن ماه جاری خواهد بود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :