بانوی موفق قایقران آذربایجان شرقی و عضو تیم ملی قایقرانی بانوان کشور گفت: حضور در رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو مهم‌ترین هدف ورزشی من است.

به گزارش تبریزمن، «معصومه دانا پور» یکی از ورزشکاران موفق آذربایجان شرقی است که در رشته‌ قایقرانی به‌صورت حرفه‌ای در حال فعالیت است، این ورزشکار استان با موفقیت‌های که در مسابقات استانی و کشوری کسب کرده است به یکی از اصلی‌ترین اعضای تیم ملی قایقرانی بانوان کشور تبدیل‌شده است.

دانا پور سابقه حضور در مسابقات آسیای و جهانی را در کارنامه خود دارد و اخیراً هم در قالب تیم قایقرانی استان در مسابقات کشوری حضور داشت که به‌عنوان قهرمانی در سبک آب‌های آرام دست‌یافت. برای اطلاعات بیشتر در خصوص این موفقیت ها و برنامه های آینده، گفت‌وگویی با این ورزشکار موفق استان انجام داده‌ایم که شما را به خواندن آن در ادامه مطلب دعوت می‌کنیم.

خانم دانا پور متولد چه سالی هستید و قایقرانی را از چه زمانی شروع کردید؟

من متولد سال ۱۳۷۲ هستم  و ورزش را از رشته‌های والیبال و تکواندو شروع کردم اما با توجه به علاقه‌ای که به رشته قایقرانی داشتم از سال ۱۳۸۶ به بعد به‌طورجدی  در رشته قایقرانی فعالیت می‌کنم و از سال ۱۳۹۱ تا امروز نیز به عضویت تیم ملی درآمده‌ام و در ترکیب تیم ملی هستم.

 رشته قایقرانی در استان در چه جایگاهی قرار دارد؟

رشته‌ی قایقرانی در سال‌های گذشته هیچ جایگاهی در استان نداشت ولی خوشبختانه از سال ۱۳۹۱ با حضور من  در تیم ملی و مسابقات ملی بهتر شده و من موفق شدم به‌عنوان تنها نماینده استان و شمال غرب در رشته قایقرانی سبک آب‌های آرام مدال‌های بسیاری را به دست آوردم که این باعث شد رشته قایقرانی طرفداران بسیاری را در استان جذب کند و هم‌اکنون ورزشکاران بسیاری باانگیزه بالا در حال فعالیت در رشته قایقرانی هستند.

تاکنون در چند مسابقه بین‌المللی حضور داشتید؟

در مسابقات بسیاری حضورداشته‌ام و می‌توانم بگویم تمامی رویدادها را  ازجمله مسابقات جهانی و آسیایی تجربه کرده‌ام و تنها حضور در المپیک را کم دارم که همه تلاش خودم را برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ خواهم کرد.

حمایت باشگاه شهرداری چطور است؟

انتظار من از باشگاه شهرداری حمایت بیشتری بود که امیدوارم در مسابقات بعدی با برنامه‌ریزی که دارند از رشته قایقرانی هم حمایت کنند.

چه انتظاری از مسئولان دارید؟

ورزشکار حرفه‌ای با توجه به نیازهای که دارد باید با حمایت‌های مسئولان همراه باشد ولی بودجه ای که برای هیات‌ها در نظر گرفته می‌شود بسیار کم است که خوشبختانه در سال‌های اخیر با حمایت چند اسپانسر حمایت‌های خوبی از رشته ما شده است که امیدوارم این حمایت اسپانسرها همچنان از ما ادامه‌دار باشد.

مربیگری را در برنامه‌های آینده خود دارید؟

من علاقه چندانی به حرفه‌ی مربیگری نداشتم ولی با در اختیار گذاشتن تجربیاتم به ورزشکاران بسیار خوشحال می‌شوم که یکی از مهم‌ترین کارهای که با همکاری هیات و آموزش‌وپرورش داشتیم با حضور در مدارس استان و با کمک‌مربیان ورزش توانستیم افراد علاقه‌مند به این ورزش را استعدادیابی کنیم.

به چه اندازه از اهدافی که داشته‌اید دست پیداکرده‌اید؟

من هدف‌های بسیاری را داشتم که به بسیاری از آن‌ها موفق شدم دست پیدا کنم ولی هدف اصلی من حضور در مسابقات المپیک ۲۰۲۰ توکیو است که همه تلاش خودم را برای  کسب سهمیه المپیک  انجام خواهم داد تا در المپیک توکیو به‌عنوان نماینده استان حضور پیدا کنم.

در مورد وضعیت تحصیلات خودتان هم توضیح بدید؟

من با توجه به اینکه در رشته قایقرانی در حال فعالیت هستم تصمیم گرفتم ازنظر درسی هم رشته تربیت‌بدنی را انتخاب کنم و هم‌اکنون هم در رشته تربیت‌بدنی در دانشگاه تبریز در حال تحصیل هستم.

با توجه به شرایط اقلیمی تبریز محلی برای تمرین دارید؟

با توجه به اینکه در تبریز زیاد محلی برای قایقرانی نداریم در سال‌های گذشته  بیشتر در استخر ائل گلی و سند امند  تمرین می‌کردم ولی با حضورم در اردوهای تیم ملی در کنار بقیه قایقران تمرین می‌کنم.

نبود محل تمرین برای شما مشکل‌ساز نیست؟

اوایل که در اردوهای تیم ملی حضور داشتم بسیاری از ورزشکاران با تعجب از من می‌پرسیدند که با توجه به شرایط اقلیمی شهر تبریز و نبود محل تمرین چطور به این سطح از رشته قایقرانی رسیده‌ام که من در پاسخ به آن‌ها می‌گفتم دختران تبریزی به هدف‌های که دارند تحت هر شرایطی دست پیدا می‌کنند و من هم با توجه به همه مشکلاتی که داشتم موفق شدم  به هدفی که داشتم دست پیدا کنم.

خانواده با ورزش کردن شما مخالفتی نداشت؟

خانواده من بسیار علاقمند بودند که من پزشک شوم و به همین دلیل  زیاد دوست نداشتند به چیزی جز درسم فکرکنم ولی با توجه به علاقه ای که من به این رشته ورزشی داشتم تلاش کردم به هدفی که خودم دارم برسم.

به عنوان حرف پایانی، چه صحبتی دارید؟

جا دارد از خانواده ام بسیار تشکر کنم که همیشه کنارم بودند و اگر حمایت های خانوده ام نبود الان من در این جایگاه قرار نداشتم و در کنار خانواده از تمام مربی های که در سال های فعالیت ورزشی ام برای من زحمت کشیده اند نیز تشکر می کنم و امیدوارم با رسیدن به المپیک قسمتی از زحمات این عزیزان را جبران کنم.

به نقل از مهر، من در پایان از زحمات رئیس هیات قایقرانی استان، رئیس سازمان منطقه آزاد ارس و خانم لیلا جاویدان معاونت ورزش بانوان و همچنین آقای نظمی هم تشکر می کنم که در مدت اخیر حمایت های بسیار خوبی را از من داشتنند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :