عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: باید در حوزه مسائل اجتماعی وحدت رویه داشته باشیم به گونه ای که ابتدا متولی خاص آن مشخص شود و دوم آنکه از سازمان های مردم نهاد کمک بگیریم و با هزینه کرد درست اعتبارات به دنبال رفع آسیب های اجتماعی باشیم.

به گزارش تبریزمن، به نقل از دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، زهرا ساعی درباره بودجه ۳ میلیارد تومانی معاونت زنان ریاست جمهوری به بهزیستی برای توانمندسازی زنان بهبودیافته، اظهار داشت: بدون شک رفع بخشی از آسیب‌های اجتماعی، نیازمند بودجه و اعتبارات است و اگر این بودجه تامین نشود نمی‌توان به طور کامل به این موارد پرداخت و راه‌حلی برای آن ارایه داد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: واقعیت آن است که در حوزه توانمندسازی زنان بهبود یافته نیازمند تزریق اعتبار هستیم زیرا در چنین شرایطی تنها یک زن درگیر نمی‌شود بلکه یک خانواده است که با این معضل دست و پنجه نرم می‌کنند لذا ما با رویکرد حفظ ترکیب خانواده باید به حمایت از زنان بهبودیافته بپردازیم.

این نماینده مردم در خانه ملت دهم با بیان اینکه آسیب‌پذیری زنان معتاد بیشتر از مردان است، تصریح کرد: این گروه از زنان نیازمند توجه بیشتری هستند و باید به درمان آنها جدی‌تر نگاه شود که این مهم نیز نیازمند تزریق اعتبارات است تا با اتمام فرآیند درمان وارد فاز توانمندسازی شده و وی به جامعه و خانواده بازگردد.

وی با تاکید بر اینکه جهت توانمندسازی زنان بهبود یافته نیازمند همکاری و توجه مسؤولان هستیم، افزود: واقعیت آن است که بحث آسیب های اجتماعی در دهه‌های اخیر افزایش پیدا کرده به‌گونه‌ای که بررسی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد که امروزه آسیب‌های اجتماعی با تعاریف مختلف وجود دارد اما در برخورد با آسیب و ارائه راهکار و حل آسیب‌ها دچار موازی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کاری می شویم.

ساعی افزود: گاهی ماموریت ذاتی برخی از دستگاه‌ها به حوزه آسیب‌های اجتماعی باز می‌گردد اما این دستگاه‌ها با سیاست واحدی پیش نمی‌روند و هر نهادی رویکرد خاص خود را دنبال می‌کنند از این رو گاهی مشاهده می کنیم که فرآیند کار مثبت نیست و نمی توان موضوع را حل کرد یا حداقل کاهش داد.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :