یکی از داوران هندبال اعزامی ایران به المپیک ریودوژانیرو، بعد از قضاوت دیدار حساسی در المپیک تاکید کرد سطح داوری هندبال ایران بسیار بالاست.

به گزارش تبریزمن، علیرضا موسویان یکی از داوران هندبال اعزامی به المپیک ریو، بعد از قضاوت دو رقابت هندبال در ریو اظهار کرد: تاکنون دو بازی هلندآرژانتین و سوئد – مصر را قضاوت کردیم. رقابت سوئد و مصر از ابتدا تا انتها بسیار پایاپای و نزدیک بود که در نهایت مصر توانست با نتیجه ۲۵-۲۶ بازی را به سود خود به اتمام برساند. این بازی تاکنون یکی از حساس ترین بازی های المپیک ریو بوده است.

 

وی افزود: حضور دو کوبل داوران ایرانی در کلاس های بین المللی، حضور کوبل داوران در رقابت های هندبال ساحلی و حضور ما در مسابقات المپیک ریو، نشان‌گر این است که ایران یکی از کشورهای مطرح در سطح جهان بوده و حرف های زیادی برای گفتن دارد. سطح داوری در کشور ما بسیار بالاست. می توان گفت داوری ایران حرف اول را در آسیا می زند.

 

داور بین المللی هندبال در ادامه سخنانش گفت: در المپیک ریو ۱۶ کوبل داوری رقابت های هندبال را قضاوت می کنند. دو کوبل از قاره آفریقا، دو کوبل از قاره آسیا، یک کوبل از قاره آفریقا و ۱۱ کوبل از قاره آفریقا دعوت شدند.

 

وی در مورد نحوه انتخاب داوران برای قضاوت مسابقات المپیک ریو نیز تصریح کرد: انتخاب کوبل داوران برای این مسابقات، بر اساس روند چهارساله داورانی بود که در سطح مسابقات جهانی و قاره‌ای قضاوت داشتند و در نهایت از طرف فدراسیون جهانی هندبال انتخاب شدند. ملاک انتخاب نیز قضاوت مسابقات قبل، آمادگی بدنی، آزمون های مختلف تئوری و زبان انگلیسی بود.

 

علیرضا موسویان و مجید کلاهدوزان، کوبل داوران ایران هستند که از سوی فدراسیون جهانی هندبال برای قضاوت در رقابت های المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو انتخاب شدند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :